Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Side, pláž Golden Star, Turecko

Neuvěřitelně horké podnebí, luxusní a moderní městská centra, nekonečné písčité a oblázkové pláže, ale i honosné hotely, skvělé jídlo a nenapodobitelné trhy – takové je Turecko. Země rozkládající se na území Malé Asie vás nepřestane překvapovat. Pokud zamíříte do oblíbeného letoviska Side, určitě nevynechejte návštěvy zdejších přenádherných pláží. Jednu z nich – pláž Golden Star si představíme v dnešním příspěvku.

First Minute Invia

Side aneb Seznamte se, prosím

Side je velmi oblíbeným a živým letoviskem uprostřed Turecké riviéry. Dělí se na moderní a antické Side, které je plné honosných antických památek. Moderní Side se od toho antického táhne v délce jedenácti kilometrů na západ. Součástí hotelů jsou zelené parky, bazény a povětšinou také přímé vstupy do moře. Od Antalye je letovisko vzdálené asi 75 kilometrů. Přitažlivost tohoto letoviska je dána ideální kombinací hezkých pláží, římských památek soustředěných u starého města a moderní pětipatrové zástavby, která si až na výjimky udržuje svůj jednoduchý styl.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Side?

  • Odpočinek na zdejších plážích
  • Ochutnávka tradičních tureckých specialit
  • V soboty návštěva místních trhů
  • V úterky a čtvrtky návštěva trhů v Manavgatu
  • Několik základen vodních sportů
  • Ideální podmínky pro potápění
  • Prohlídka antického centra
  • Bohaté možnosti nakupování
  • Vodní dýmka na pláži
  • Diskotéky a bary

Turecko - Side

Kráska jménem Golden Star

Golden Star se pláži neříká jen tak náhodou. Třpytivá zrnka písku během poledního slunce svým třpytem a leskem opravdu zlato připomínají. Pláž je tedy písčitá s velmi pozvolným vstupem do moře. Proto je vhodná také pro rodiny s menšími dětmi anebo osoby se zhoršenou pohyblivostí. Jedinou nevýhodou pláže je skutečnost, že je v některých částech poměrně úzká a kromě hotelových lehátek se sem nevleze nic jiného. V okolí pláže je několik převlékáren, sprchy, bary a restaurace.

Aktuální nabídku zájezdů do Side v Turecku naleznete ZDE.

Pláž Golden Star i s hotelem:

Aktuální počasí: Side, pláž Golden Star, Turecko

SIDE TURECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Side, pláž Golden Star

615. Sk., 07330 Manavgat/Antalya, Turecko

5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5