Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kréta, pláž Matala, Řecko

Menší letovisko Matala, situované na jižním cípu ostrova Kréta, je vzdáleno zhruba 75 kilometrů od známého Heraklionu. Tento kus sluncem rozpálené země je častým cílem turistů z celé Kréty. Co je sem láká? Nepochybně jedna z nejkrásnějších pláží Řecka a unikátní skalní útvary, které naleznete na nespočtu pohlednic i na stránkách cestovatelských průvodců. Nechte se okouzlit Matalou a prozkoumejte kamenné jeskyně ukrývající nejedno tajemství.

First Minute Invia

Matala – aneb seznamte se, prosím

Letovisko Matala nepatří mezi ostrovní velikány – ba právě naopak. V dálné historii Matala sloužila jako přístav pro nedaleký palác Festos (Phaistos). Později pak plnila stejnou funkci pro bývalé hlavní město ostrova Gortys. Unikátní skuliny a uměle vytvořené jeskyně byly do zdejších skal tesány již od dob neolitu a původně sloužily jako hrobky. V 60. letech se v nich ovšem usídlili zástupci hnutí hippie, kteří odsud byli následně vyhnáni. Dnes již skulinky slouží pouze turistům, kteří se zde velmi rádi fotografují a ukrývají před horkým sluncem a rozpáleným pískem jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Matala?

  • Taverny, obchůdky, bary
  • Půjčovny aut, skútrů a čtyřkolek
  • Projížďka na koních
  • Procházky po okolí a průzkum skalních útvarů

Řecko - Kréta

Pláž Matala – rozpálená kráska jižní Kréty

Zřejmě tou nejznámější a nejvyhlášenější pláží letoviska Matala je stejnojmenná pláž pokrytá tmavším pískem, jehož barva přechází od tmavě žluté, do hnědé a končí někde u spektra černé. Pláž je obklopená skálami, které ji během dne poskytují příjemný stín. Vstup do chladnější vody je zde poměrně strmý, proto pláž příliš nedoporučujeme rodinám s dětmi či osobám se zhoršenou mobilitou. U pláže se nachází sprchy se sladkou vodou, bary a taverničky i několik menších hotelů a apartmánů.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Kréta naleznete ZDE.

Krásu Matala můžete obdivovat i na videu:

Aktuální počasí: Kréta, pláž Matala, Řecko

KRÉTA ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Kréta, pláž Matala

5/5 - (3 votes)

Leave a Comment

0.0/5