Kréta, pláž Matala, Řecko

Sdílej s ostatními cestovateli
  • 24
    Shares

Menší letovisko Matala, situované na jižním cípu ostrova Kréta, je vzdáleno zhruba 75 kilometrů od známého Heraklionu. Tento kus sluncem rozpálené země je častým cílem turistů z celé Kréty. Co je sem láká? Nepochybně jedna z nejkrásnějších pláží Řecka a unikátní skalní útvary, které naleznete na nespočtu pohlednic i na stránkách cestovatelských průvodců. Nechte se okouzlit Matalou a prozkoumejte kamenné jeskyně ukrývající nejedno tajemství.

First Minute Invia

Matala – aneb seznamte se, prosím

Letovisko Matala nepatří mezi ostrovní velikány – ba právě naopak. V dálné historii Matala sloužila jako přístav pro nedaleký palác Festos (Phaistos). Později pak plnila stejnou funkci pro bývalé hlavní město ostrova Gortys. Unikátní skuliny a uměle vytvořené jeskyně byly do zdejších skal tesány již od dob neolitu a původně sloužily jako hrobky. V 60. letech se v nich ovšem usídlili zástupci hnutí hippie, kteří odsud byli následně vyhnáni. Dnes již skulinky slouží pouze turistům, kteří se zde velmi rádi fotografují a ukrývají před horkým sluncem a rozpáleným pískem jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Matala?

  • Taverny, obchůdky, bary
  • Půjčovny aut, skútrů a čtyřkolek
  • Projížďka na koních
  • Procházky po okolí a průzkum skalních útvarů
Podívejte se také na  Korfu, pláž Roda, Řecko

Řecko - Kréta

Pláž Matala – rozpálená kráska jižní Kréty

Zřejmě tou nejznámější a nejvyhlášenější pláží letoviska Matala je stejnojmenná pláž pokrytá tmavším pískem, jehož barva přechází od tmavě žluté, do hnědé a končí někde u spektra černé. Pláž je obklopená skálami, které ji během dne poskytují příjemný stín. Vstup do chladnější vody je zde poměrně strmý, proto pláž příliš nedoporučujeme rodinám s dětmi či osobám se zhoršenou mobilitou. U pláže se nachází sprchy se sladkou vodou, bary a taverničky i několik menších hotelů a apartmánů.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Kréta naleznete ZDE.

Krásu Matala můžete obdivovat i na videu:

Aktuální počasí: Kréta, pláž Matala, Řecko

KRÉTA ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src='https://weatherwidget.io/js/widget.min.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,'script','weatherwidget-io-js');

Mapa: Kréta, pláž Matala


Sdílej s ostatními cestovateli
  • 24
    Shares

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *