Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mikros Gialos, Lefkada, Řecko

Lefkada aneb seznamte se, prosím

Ostrov Lefkada je vyhlášený především bělostnými vápencovitými skalami, nádherným zeleným porostem, běloskvoucími plážemi a tyrkysovým mořem. Díky jejímu krásnému přírodnímu prostředí se mu přezdívá „perla mezi Jónskými ostrovy“. Většinu nejznámějších pláží najdete na západním pobřeží a na jihu ostrova, i na východě Lefkady najdete pár zajímavých míst. Je to doslova ráj pro koupání! Během návštěvy Lefkady doporučujeme pronajmout si auto a vyrazit za objevování různých pláží po ostrově. A my pro vás máme tip na pláž, kterou byste neměli vynechat.

Co dělat v letovisku Mikros Gialos

Pláž, kterou vám chceme doporučit, se nachází v letovisku Mikros Gialos. Je to malebná osada v zálivu Rouda, kde na vás čeká báječné koupání. Nachází se na jihovýchodě ostrova Lefkada asi 30 kilometrů daleko od hlavního města a 25 km od letoviska Vassiliki. Kousek od osady můžete vystoupat do horské vesničky Poros se zříceninou věže ze 4. století, odkud se můžete kochat nádherným výhledem na celou modrozelenou zátoku.

Vyrazte na nádherný jih Lefkady ještě toto léto. Máme pro vás tipy na nejkrásnější dovolenou na Lefkadě!

Malá a krásná pláž Mikros Gialos

Pláž u letoviska Mikros Gialos patří mezi menší a ne tak známé pláže, za návštěvu ale rozhodně stojí. Čeká tu na vás vše, co byste mohli na dovolené hledat: menší vlny, možnost pronájmu lehátek, skvělá dostupnost a možnost parkování. Pláž je pokrytá drobnými oblázky a obklopuje ji nádherně čisté modré moře. V blízkosti je několik taveren se skvělým jídlem a pitím.

Plážový inspektor navštívil i tuto pláž:

Mapa: Mikros Gialos, Lefkada, Řecko

4/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5