Alanya, pláž Damlatas, Turecko

Sdílej s ostatními cestovateli

Chcete si ještě letos užít trošku toho sluníčka? Africké státy vás nelákají, do Asie to máte daleko a z Evropy se vám také nechce? Co takhle oslavit Vánoce nebo Nový rok v Turecku na jedné z nejkrásnějších a legendami opředených pláží? Její jméno je Damlatas (známá spíše pod označením Kleopatřina pláž) a najdete ji v proslulé Alanyi.

First Minute Invia

Alanya aneb Seznamte se, prosím

Alanya se po právu řadí mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější turecké lokality. Je totiž příslibem kontrastní a přitom kvalitní letní i zimní dovolené. Cestovatelé z celého světa a turisté obdivují starobylé centrum Alanye, které si zachovává svůj typická ráz a přitom nabízí moderní služby té nejvyšší kvality. V kombinaci s krásnými písečnými plážemi a bohatým podmořským životem jde právem o vyhlášenou lokalitu pro zamilované páry, ale i rodiny s dětmi.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Alanya?

  • Výlet na Alanya Castle
  • Prohlídka Red Tower
  • Procházka po místním přístavu
  • Návštěva jeskyní Dim Cave
  • Relaxace v Alanya Gardens
  • Ochutnávka místních specialit v tavernách
  • Odpočinek na zdejších plážích
Podívejte se také na  Sicílie, Pláž Mondello, Itálie

Turecko

Pláž, kterou dostala Kleopatra darem

Damlatas Beach – nověji známá pod označením Kleopatra Beach získala své jméno údajně pro to, že byla darována krásné Kleopatře u příležitosti svatby s Marcusem Antoniusem. Jemný písek, který pláž pokrývá, zde nechal navést údajně právě on. Součástí pláže nejsou žádné ostré skaliska ani útesy, takže je velmi vhodná pro děti. Tato pláž je považována za nejkrásnější v oblasti Alanya. V těsné blízkosti se navíc nachází úchvatné krápníková jeskyně Damlatas. Protože je však pláž opravdu oblíbená, během hlavní sezony je plná turistů. Její krásu si proto užijete nejvíce brzy ráno nebo pozdě večer.

Aktuální nabídku zájezdů do Alanye v Turecku naleznete ZDE.

Plážička Damlatas na videu:

Aktuální počasí: Alanya, pláž Damlatas, Turecko

ALANYA TURECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src='https://weatherwidget.io/js/widget.min.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,'script','weatherwidget-io-js');

Mapa: Alanya, pláž Damlatas


Sdílej s ostatními cestovateli

One thought on “Alanya, pláž Damlatas, Turecko

  1. Vlasta

    Musím potvrdit, že Alanya je nádherné město a pláž je opravdu čistá a pěkná, minulý rok jste tam byli s manželem a dá se říct, že široko daleko je to nejkrásnější pláž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *