Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sardinie, pláž La Pelosa, Itálie

Itálie patří společně s Řeckem a Chorvatskem k nejoblíbenějším turistickým destinacím. Přenádherné přírodní scenerie, v nichž se snoubí bohatá fauna a flora, tajemné zátoky i skrytá mystéria, jež celkově dotváří tu pravou dovolenkovou atmosféru. Dnešní řádky budou věnovány Sardinii, potažmo pláži La Pelosa, které je ne nadarmo přezdíváno „Evropský Karibik“.

First Minute Invia

Mys Capo Falcone aneb Seznamte se, prosím

Pláž La Pelosa hledejte na úpatí mysu Capo Falcone, v severozápadním cípu Sardinie. Mys je velkým lákadlem pro italské turisty, ale míří sem pochopitelně též turisté z celého světa. Máte-li rádi trochu toho klidu a soukromí, doporučujeme se zde vydat na začátku nebo na úplném konci letní sezóny. Pláž naleznete naproti ostrůvkům Piana a Asinara, v blízkosti městečka Stintina (2 km).

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na Capo Falcone?

  • Mysu dominuje starobylá strážní věž Torre della Pelosa
  • Návštěvy ostrovů Isola Piana a Isola Asinara
  • Bohatý podmořský život a perfektní podmínky pro potápění
  • Půjčovna kánoí
  • Potápěčská centra
  • Odpočinek na zdejších plážích
  • Návštěva městečka Stintina

Itálie - Sardinie

Evropský Karibik – pláž La Pelosa

Pláž je po právu nazývána nejkrásnější pláží Sardinie. Ti, kdo ji již navštívili ovšem tvrdí, že jde o jednu z nejhezčích pláží v celé Itálii. Jemný bělavý písek se třpytivými odlesky, lemuje tyrkysové moře, které hraje všemi odstíny modré. Velmi pozvolný vstup, stejně jako dostatek stinných míst, dělá z pláže ideální místo pro rodinnou dovolenou. La Pelosa je lemována bohatou zelení, ale i skalními masivy, jež jí dodávají na výjimečnosti. Bohatý život vás ovšem čeká nejen v okolí pláže, ale také pod její mořskou hladinou, kde se to jen hemží rybami a různorodými mořskými živočichy. Ideální je pláž navštívit v květnu nebo září, kdy je zde koncentrace turistů o poznání menší.

Aktuální nabídku zájezdů na Sardinii naleznete ZDE.

Nádherné video přímo z této pláže:

Aktuální počasí: Sardinie, pláž La Pelosa, Itálie

STINTINO ITÁLIE

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Sardinie, pláž La Pelosa, Itálie

Itálie

4.4/5 - (8 votes)

Leave a Comment

0.0/5