Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fuerteventura, Playa de Viejo Rey, Kanárské ostrovy

Pouštní ostrov Fuerteventura je ne nadarmo označován za místo s nejkrásnějšími plážemi Kanárských ostrovů. I přesto, že na ostrově panuje drsnější podnebí, je oblíbeným cílem cestovatelů a zejména pak surfařů z celého světa. Nejdelší ostrov Kanárského souostroví ukrývá také jednu krásku, jejíž jméno je Playa de Viejo Rey. Pláž je nejvyhledávanějším surfařským střediskem na ostrově. Pozvolný vstup do moře a silný vítr jsou alfou a omegou zkušených surfařů i jejich méně zkušených kolegů.

First Minute Invia

Fuerteventura aneb seznamte se, prosím

Nejdelší z Kanárských ostrovů a druhý největší je často připodobňován k africké Sahaře. Většinu ostrova totiž pokrývá zlatavý písek. Proto jde o ideální destinaci pro rodiny s dětmi nebo hůře pohyblivé osoby, které hledají pláže s velmi pozvolným vstupem do moře.  Fuerteventura leží mezi ostrovy Lanzarote a Gran Canaria. Mezi nejoblíbenější turistická střediska pak patří Corralejo, Caleta de Fuste, Costa Calma a Morro Jable.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Fuerteventura

  • Ideální podmínky pro vodní sporty
  • Ráj surfařů a kitesurfařů
  • Odpočinek na zdejších plážích
  • Ochutnávka tradičních specialit
  • Prohlídka majáku El Faro del Tostón
  • Vesnička La Oliva s větrnými mlýny
  • Muzeum sýra Museo del Queso Majorero
  • Písečné duny Parque Natural Dune De Corralejo

Kanárské ostrovy

Ráj pro surfaře

Pláž Viejo Rey najdete v maličkatém letovisku La Pared. Poměrně jednoduše se tady dostanete na skútru, čtyřkolce nebo autem. Hned u pláže je menší parkoviště. Pláž má na délku zhruba jeden kilometr a ani během hlavní turistické sezóny nebývá příliš přeplněná. Díky velkým vlnám a pozvolnému vstupu do moře si ji oblíbili především surfaři. Najdete tady ale také vyznavače nudismu. Pláž je situována nedaleko rezidenční zóny a v její bezprostřední blízkosti leží ještě jedna zátoka, která dodává místu na výjimečnosti. 

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Fuerteventura naleznete ZDE.

Nádherná divoká pláž co myslíte?

Aktuální počasí: Fuerteventura, Playa de Viejo Rey, Kanárské ostrovy

FUERTEVENTURA KANÁRSKÉ OSTROVY

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Fuerteventura, Playa de Viejo Rey

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5