Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kréta, pláž Balos Lagoon, Řecko

Severozápad ostrova Kréta ukrývá jedno z nejkrásnějších míst, které můžete v Řecku navštívit. Je jím poloostrov Gramvousa, ostrov Tigani a obrovská laguna s bílo růžovým jemným pískem, mělkou vodou a pláží Balos. Vydejte se s námi na virtuální procházku místem, které patří k těm vůbec nejúchvatnějším na celé naší planetě.

First Minute Invia

TIP REDAKCE: Doporučujeme autopůjčovnu na Krétě pro snadnější cestování.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Kissamos aneb Seznamte se, prosím

Laguna s překrásnou pláží a bílo růžovým pískem se nachází asi 10 kilometrů severně od Kissamosu a 58 kilometrů severozápadně od krétské Chanie. Tohle přístavní městečko na vás dýchne neuvěřitelně okouzlující atmosférou. Čas tady plyne tak nějak jinak a pomaleji.

Kromě malebných loděk tady najdete i zašité kavárničky a taverny servírující čerstvé ryby a mořské plody, ale i tradiční krétské pokrmy. Na místě dnešního přístavu se v dřívějších dobách nacházel starobylý benátský hrad. Do podvědomí turistů se ale letovisko dostalo díky tomu, že ze zdejšího přístavu vyjíždějí výletní lodě k překrásné pláži a laguně Balos.

Co dělat v letovisku Kissamos

  • Perfektní výchozí bod výlety
  • Návštěva zdejších taverniček
  • Ochutnávka krétských specialit a čerstvých ryb
  • Návštěva náměstíčka Tzanakaki
  • Procházka po hlavní 3 km dlouhé promenádě
  • Odpočinek na dlouhé písčité pláži

Řecko - Kréta

Magická kráska jménem Balos Lagoon

Laguna Balos má průměr cca 450 – 500 metrů a je uzavřená téměř ze všech stran. Přímo naproti ní se nachází ostrůvek Tigari o výšce 170 metrů, který je s pevninou spojen v jižní části skalní lavicí širokou asi 35 metrů a vystupující nad hladinu moře cca 50 až 100 centimetrů. Součástí laguny je 50 metrů široká a 800 metrů dlouhá pláž s okouzlujícím bílo růžovým pískem. Kousek od pláže najdete parkoviště s menším občerstvením. Díky mělkému vstupu do moře je pláž vhodná i pro rodiny s dětmi anebo osoby se zhoršenou pohyblivostí.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Kréta naleznete ZDE.

I tuto nádhernou pláž máme pro vás na videu:

Aktuální počasí: Kréta, pláž Balos Lagoon, Řecko

KRÉTA ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Kréta, pláž Balos Lagoon

Řecko

4.3/5 - (3 votes)

Leave a Comment