Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Agia Napa, Nissi Beach, Kypr

Letovisko Agia Napa patří k nejoblíbenějším letoviskům na Kypru. Kromě přenádherné přírody, bílých pláží a tyrkysového moře nabízí také zázemí pro náročnou klientelu i nikdy nekončící plážové party pro všechny milovníky nočního života. To ovšem není vše, co můžete v Agia Napa podniknout. Letovisko ve svém srdci ukrývá také nespočet památek, luxusních restaurací, v nichž je zážitková gastronomie na nejvyšší úrovni a pláže, jež svou krásou nápadně připomínají malebné letoviska v Tichomoří. Nechte se s námi unést do světa, kde není pro spěch a stres sebemenší prostor.

First Minute Invia

Agia Napa jako jedno z nejdéle osídlených míst na Kypru

První zmínky o osadě Agia Napa přichází zhruba v 16. století. Právě tehdy zde nechali místní mniši postavit věhlasný klášter pro uložení prastaré ikony Panny Marie, jež měla dle pověsti ukázat lovci cestu vedoucí přímo do tohoto pozemského ráje. Až do roku 1790 byly mniši jedinými obyvateli této osady. Poté se zde přistěhovala zhruba dvacítka civilistů, kteří se stali novými obyvateli Agia Napy.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Dovolená na Kypru - Agia Napa

Klid a zábava na jednom místě

Malebné letovisko Agia Napa bylo dlouhou dobu považováno za místo ideální pro rodiny s dětmi nebo milovníky klidných dovolených. Zhruba v polovině 20. století se ovšem začal jeho ráz měnit a dostávat dnešní tvář. Agia Napa již dávno nenabízí pouze poloprázdné pláže a všudypřítomný klid. Dnes je pulzujícím centrem, do jehož útrob se stahuje prakticky celý Kypr. Ve dne si můžete užívat zlatavého sluníčka na některé z místních pláží, v noci pak stříbrného měsíce a hlučné hudby, která zde zní do pozdních ranních (někdy i dopoledních) hodin. Toužíte-li po klidu, vyplatí se ubytovat v okrajových částích letoviska, která si stále ještě drží svou klidnější povahu.

Nissi Beach jako klenot letoviska Agia Napa

Jedním z největších lákadel destinace Agia Napa, potažmo celého Kypru, je přenádherná pláž Nissi Beach pojmenovaná po nedalekém ostrůvku, na něž lze bezpečně dojít během odlivu. Pláž má zhruba 500 metrů a je tvořená jemným bělavým pískem, který obklopují skalnaté scenerie. Pláž se zpozvolna svažuje do teplého moře, proto je velmi vhodná pro rodiny s dětmi nebo osoby se zhoršenou mobilitou. Na pláži si můžete vypůjčit lehátka, slunečníky nebo se občerstvit v některé ze zdejších restaurací, jejichž ceny ovšem odpovídají rázu celého letoviska, které je obecně považováno za doménu přepychu a luxusu.

Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů na Kypr a vyberte si svou letní dovolenou.

Aktuální počasí: Agia Napa, Nissi Beach, Kypr

AGIA NAPA KYPR

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Agia Napa, Nissi Beach

4.7/5 - (12 votes)

11 Comments

 • Honza
  Posted 28.5.2015 at 9.21

  Pěkný článek, který se mi hodí, protože se tam o prázdninách chystáme vyrazit. Jen jsem se tu nedočetl o nějakých památkách. Manželka ráda navštěvuje hrady a zámky, tak bych se chtěl zeptat jestli je tam něco zajímavého co stojí za to navštívit? Díky

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 28.5.2015 at 10.04

  Zdravím Honzo, přeji vám šťastnou cestu a hlavně ať se vám dovolená či výlet vydaří.
  Co se týká hradů a zámků, tak v letovisku Kyrenia na severu Kypru asi 100 km od letoviska Napa Nissi je několik hradů ještě z dob křižácký výprav (Hrad Kantara, Hrad St. Hilarion) a krásná, zachovalá středověká pevnost, ze které udělali námořní muzeum. Fotka níže je více než tisíc slov 🙂 Pokud se manželce líbí hrady a zámky tak tady bude naprosto spokojená a je to pěkný jednodenní výlet.

  Ještě jednou Honzo přeji krásnou dovolenou.

  Odpovědět
 • Honza
  Posted 28.5.2015 at 10.16

  Petře, díky moc za tip, určitě navštívíme.

  Odpovědět
 • Jana
  Posted 28.5.2015 at 13.39

  Lepší fotka Nissi Beach je zde, loni jsem tam byla a jde opravdu o nádhernou pláž, nicméně v top sezóně je velice vyhledávána a jste rádi když tam dáte deku, Kypr ale nabízí i spousty skrytých pláží, kde máte soukromí a klid a můžete se s přítelkyní i vyblbnout.

  Odpovědět
 • Martin
  Posted 28.5.2015 at 19.04

  Dobrý den,

  rád jezdím na kole, ale na Kypr bych si svoje nebral kvůli nákladné přepravě. Přesto bych si v případě návštěvy Kypru nějaké půjčil, jsou zde k dispozici půjčovny kol?

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 29.5.2015 at 6.53

  Dobrý den Martine,
  ano, dokonce se dá říct, že Kypr je k cyklistice úplně stvořen. Půjčoven je zde relativně dost a cena za půjčení kola je mezi 11 – 15 euro za den, takže záleží jen na vás zda si vezmete své kolo nebo si ho vypůjčíte.

  Po celém ostrově najdete desítky cyklistických tratí.
  A právě v letovisku Agia Napa je cyklistika nejrozšířenější sport a najdete tu cyklostezky v délce od 2,5 km až do 20 km. Takže v podstatě si vybere opravdu každý.

  Odpovědět
 • martin
  Posted 29.5.2015 at 8.40

  Dobrý den, Petře,

  děkuji za skvělé informace, návštěva Kypru je zas o kousek lákavější.

  Odpovědět
 • ivisek
  Posted 6.6.2015 at 7.38

  Dobry en, letos bych rada na Kypr, muzete mne nekdo doporucit hotel a misto, na kterem se dobre snorchuje, diky a hezky den

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 6.6.2015 at 11.54

  Dobrý den ivisku,
  Kypr patří mezi nejlepší lokality jak na potápění tak na šnorchlování.
  Nejlepší lokality jsou na jihu Kypru nejlépe v okolí Ayia Napa nebo Paphos.

  Zde si můžete podívat přímo na zájezdy:

  https://www.krasneplaze.cz/kypr/agia-napa
  https://www.krasneplaze.cz/kypr/paphos

  Samotný hotel si můžeš vyhledat ZDE.

  Odpovědět
  • ivisek
   Posted 6.6.2015 at 17.02

   Dekuji za radu, nahodou nevis o nejakem hotylku ty osobne .

   Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 7.6.2015 at 22.31

  Dobrý večer ivisku,
  je velice těžké doporučit hotel, když nevím jestli chcete radši soukromí, či menší hotýlek, nebo právě naopak větší.

  Podívejte se ZDE na seznam hotelů v lokaci Ayia Napa nebo upřesně o jaký typ hotelů či penziónku máte zájem, určitě společně něco vybereme.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5