Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrov Pag, pláž Ručica, Chorvatsko

Ostrov Pag ukrývá nevídaná překvapení. Ať už je o jeho divokost, přenádhernou přírodu, ale i neméně ohromující pláže. Jedna z nich – pláž Ručica, je klenotem, o němž bude dnešní článek. Jste připraveni na pořádnou chorvatskou krasojízdu? Pokud ano, tak jdeme na to!

First Minute Invia

Ostrov Pag – aneb seznamte se, prosím

Pag je třetím největším ostrovem v Kvarnerské skupině a pátý největší na Jadranu vůbec. V současnosti zde žije asi 8 000 obyvatel, díky čemuž je zařazen mezi ostrovy s nejmenší hustotou obyvatelstva na jeden kilometr čtvereční. Ostrov leží jihovýchodně od ostrova Rab a na délku měří pře 60 kilometrů. Od pevniny jej odděluje Velebitský průliv (Velebitski kanal), od Rabu Pažský průliv (Paški kanal). Jihozápad ostrova je spíše nižší, což kompenzuje jeho severovýchod, který je divoký, vysoký a strmý. Většina ostrova je holá, najdou se však také úrodné pláně nebo kopce porostlé makchií a šibljakem.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Pag?

  • Odpočinek na zdejších krásných plážích
  • Návštěva pláže Zrce v období festivalů
  • Lodní výlet Pažským zálivem
  • Půjčovna člunů a loděk
  • Výstup na Vid
  • Vodní lyžování na pláži Zrće
  • Výlet ke staletým olivovníkům u vesniček Lun a Tovarnele
  • Prohlídka města Pag a Novalja
  • Lodní výlet na sousední ostrov Rab

Dovolená na Pagu

Divoká a přesto krásná – taková je Ručica

Pláž jen tak snadno nenajdete. Je totiž schována mezi skalisky ve vesničce Metajna, vzdálené asi 15 km od města Novalja. Vedou k ní pouze chodníčky vyšlapané ovcemi a turisty. Na nějaké davy cestovatelů a přeplněnou pláž tady proto nenarazíte. O její kráse totiž ví jen málokdo. Pláž pokrývají jemné oblázky, které omývá průzračné moře. Pokud máte dost energie, můžete vystoupat na okolní skaliska, odkud je krásný výhled na Pažský záliv a také na Velebitský kanál a Velebit. Pokud se pro tuto možnost rozhodnete, nezapomeňte na pevnou obuv. Výstup je možný pouze po ostrých kamenech.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Pag naleznete ZDE.

Pláž Ručica na videu

Aktuální počasí: Ostrov Pag, pláž Ručica, Chorvatsko

PAG CHORVATSKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Ostrov Pag, pláž Ručica

Metajna, Chorvatsko

3.7/5 - (3 votes)

Leave a Comment

0.0/5