Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Albena, Albena Beach, Bulharsko

Maličké letovisko, lázeňské město a stejnojmenný komplex – to je Albena. Najdete ji severně od proslulého turistického centra Varny a kromě jiného ukrývá také jednu z nejkrásnějších a nejpůsobivějších pláží Bulharska. Albena Beach je širokou pláží ve stínu stromů, kterou milují velcí i malí. Ale pěkně popořádku. Pojďme se nejdřív seznámit se samotným letoviskem a aktivitami, kterým se tady můžete věnovat.

First Minute Invia

Albena aneb Seznamte se, prosím

Letovisko Albena je tvořeno pyramidovými hotely, výškovými budovami, které se prolínají s borovicovými lesíky a lesoparky. Vší té kráse dominuje šestikilometrová pláž Albena Beach, která je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Protože v Albeně funguje všechno jako na drátkách, čemuž odpovídají také ceny, které jsou o něco vyšší, než v jiných bulharských letoviscích. Míří sem proto zejména německá klientela, která si užívá dovolené ve čtyř a pěti hvězdičkových hotelích.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Albena?

  • Vycházky na jih do Kraneva
  • Prohlídka okolní vesničky a planiny Obročiště
  • Vydat se můžete také do botanické zahrady v Balčiku
  • Návštěva zdejších taveren, barů a restaurací
  • Odpočinek na pláži Albena
  • Sběr mušlí vyvrhovaných přílivem
  • Základny vodních sportů

  Bulharsko - dovolená

  Albena Beach je ideální pro rodiny s dětmi

  Krásná, dlouhá a široká pláž Albena Beach je doslovným rájem pro děti i dospělé. Díky své velikosti tady není hlava na hlavě a každý si proto najde svůj kousek „ráje“. Díky velmi pozvolnému vstupu do moře je pláž velmi vhodná pro rodiny s dětmi nebo osoby se sníženou pohyblivostí. Zajímavostí také je množství mušlí, které zde příliv vyvrhuje. To ocení zejména turisté, kteří si rádi dováží z dovolené nějaký ten suvenýr a samozřejmě děti, pro které je sběr mušliček takřka národním sportem.

  Aktuální nabídku last minute zájezdů do Bulharska naleznete ZDE.

  Plážička Albena na videu

  Aktuální počasí: Albena, Albena Beach, Bulharsko

  ALBENA BULHARSKO

  !function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Mapa: Albena, Albena Beach

  9620 Varna, Bulharsko

  4.7/5 - (3 votes)

Leave a Comment

0.0/5