Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lefkada, pláž Kathisma, Řecko

Smaragdový klenot, nápadně se blýskající se v Jónském moři, je proslulý nejen svou divokou povahou, ale také nespočtem přenádherných pláží. Dokonce tady najdete krásky, které vévodí světovým hitparádám oblíbenosti. Ať už zakotvíte na proslulé pláži Egremni, Milos, kam vede cesta pouze pro odvážné, anebo malebnou Kathismu, kam vede příjemná procházka z nedalekého letoviska Agios Nikitas, svého rozhodnutí nebudete litovat. Pojďme si se trochu detailněji podívat na poslední zmíněnou krásku, jejíž jméno je Kathisma.

First Minute Invia

Agios Nikitas aneb Seznamte se, prosím

Na severozápadním pobřeží ostrova najdete malebnou vesničku Agios Nikitas. Svou rozlohou vás asi příliš neohrozí, vše ale dohání krásou a malebností, která je pro ni typická. Vesnička se vlastně skládá z jedné hlavní uličky, obklopené bary, restauracemi a malebnými domky s pokoji k pronajmutí. Je zde samozřejmě i několik menších hotelů a apartmánů, luxusní resorty tady však nečekejte. Ulička ústí až na stejnojmennou oblázkovou pláž. Pokud se vydáte nahoru, na hlavní cestu a pak směrem doleva, po několika minutách dojdete na pláž Kathisma.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v Agios Nikitas?

  • Ochutnávka tradičních řeckých specialit v tavernách
  • Návštěva pláže Agios Nikitas, Milos anebo Kathisma
  • Základna vodních sportů
  • Ideální podmínky pro potápění
  • Půjčovna čtyřkolek, skútrů a automobilů
  • Tradiční řecké večery s tancem

Lefkada - Řecko

Kathisma vám učaruje

Na Lefkadě pravděpodobně nenajdete pláž, která by vás svým vzezřením zklamala. Pokud ano, rozhodně to nebude Kathisma. Její úctyhodná délka nabízí spoustu prostoru i během hlavní turistické sezóny. Proto nehrozí, že byste se tady s ostatními mačkali. Na začátku pláže je restaurace, bar a taverna Dock, nabízející tradiční řecké speciality i okouzlující výhledy. Část pláže je skalnatý, proto doporučujeme obuv do vody. Zadní část Kathismy je obvykle vyhrazena nudistům., nejde však o oficiální nudistickou pláž.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Lefkada naleznete ZDE.

I tuto plážičku vám přinášíme na videu:

Aktuální počasí: Lefkada, pláž Kathisma, Řecko

LEFKADA ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Lefkada, pláž Kathisma

310 80, Řecko

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5