Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrov Santiago, pláž Tarrafal, Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy jsou považovány za nejdostupnější exotiku. Nejdostupnější alespoň z hlediska vzdálenosti. Zhruba desítka ostrovů v Atlantském oceánu je od České republiky vzdálena zhruba pět tisíc kilometrů. Letadlem se sem dostanete za sedm hodin, a pokud se vám na palubě podaří usnout, probudíte se ve zcela jiném světě.

First Minute Invia

Kapverdy jsou takovým malým pozemským rájem, který i dnes odolává obřímu náporů turistů i masovému cestovatelskému šílenství. Ostrovy nabízí několik luxusních resortů, nedotčenou přírodu a především přenádherné pláže, které jsou mnohdy dlouhé několik kilometrů. Seznamte se s jednou z nich – její jméno je Tarrafal a nachází se na ostrově Santiago.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Santiago aneb Seznamte se, prosím

Ostrov Santiago je největším a zároveň hlavním ostrovem Kapverd. Jeho rozloha zaujímá asi 991 km2 a obývá ho zhruba dvě stě tisíc obyvatel, což je asi polovina všech obyvatel žijících na Kapverdských ostrovech. Ostrov je na rozdíl od svých bratrů a sester poměrně zelený. Pěstuje se tady třeba mango, papája nebo banány. Skvělá je i místní pálenka z cukrové třtiny. Kromě toho však ukrývá několik atraktivních přírodních zákoutí a malebných pláží.

Co dělat na ostrově Santiago

  • Prohlídka hlavního města Kapverd
  • Odpočinek na zdejších plážích
  • Trek na vrcholek Monte Graciosa
  • Perfektní podmínky pro potápění
  • Několik základen vodních sportů
  • Možnost vyjet si na celodenní rybářský výlet
  • Prohlídka okolních ostrovů
  • Ochutnávka tradičních kapverdských specialit a místní pálenky

Kapverdské ostrovy

Pláž jako z Karibiku

Pláž Tarrafal mnohým cestovatelům a turistům po právu připomíná krásky z dalekého Karibiku. Také ona je totiž pokryta jemným pískem, který lemuje tyrkysový oceán v kontrastu s okolními kokosovými palmami. Nádherné panorama pláže dotváří nedaleké pohoří Monte Graciosa. O zdejším písku navíc místní prohlašují, že má regenerační účinky. Vstup do moře je velmi pozvolný, proto můžeme pláž doporučit také rodinám s menšími dětmi anebo osobám se zhoršenou pohyblivostí.

Aktuální nabídku zájezdů na Kapverdské ostrovy naleznete ZDE.

Pláž Tarrafal na videu:

Aktuální počasí: Ostrov Santiago, pláž Tarrafal, Kapverdské ostrovy

SANTIAGO KAPVERDSKÉ OSTROVY

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Ostrov Santiago, pláž Tarrafal

Kapverdy

5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5