Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Saidia, pláž Saidia, Maroko

Maroko je místem kontrastů. Čeká vás tady unikátní marocká architektura, věhlasné památky, ale i překrásné pláže a výtečné jídlo. A když už jsme zmínili pláže, zastavíme se u jedné, kterou najdete v oblíbeném letovisku Saidia. Měří několik kilometrů a patří mezi nejkrásnější pláže Maroka. Ale nepředbíhejme. Představme si nejdřív samotné letovisko a jeho největší lákadla.

First Minute Invia

Saidia aneb Seznamte se, prosím

Letovisko Saidia se ne nadarmo přezdívá „modrá perla“. Patří mezi nejoblíbenější letoviska v Maroku a to díky své obří pláži, čistému a kvalitnímu ubytování, ale i bohatým možnostem stravování v místních tavernách a restauracích. Saidia leží na severu Maroka nedaleko hranic s Alžírskem. Od pláže, která měří několik kilometrů, jsou jednotlivé hotely a další ubytovací zařízení odděleny širokou promenádou. Na své si tady přijdou také milovníci golfu. V Saidii je totiž krásné golfové hřiště. Jakmile vás omrzí polehávání na pláži, vydejte se do centra letoviska, které je vzdáleno asi patnáct minut svižné chůze. Objevíte tady nové restaurace, bary, ale i hudební kluby.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Saidia?

  • Odpočinek na zdejší pláži
  • Základny vodních sportů
  • Ochutnávka tradičních marockých specialit
  • Výlet na Saharu
  • Výlet do alžírského národního parku
  • Odpočinek v lázních
  • Aktivní odpočinek ve sportovních centrech
  • Golfové hřiště
  • Prohlídka obdivuhodného geologického útvaru Zegzel Gorge

Dovolená v Maroku

Pláž Saidia – několikakilometrová kráska

Stejnojmenná pláž v letovisku Saidia měří několik kilometrů a je z části písčitá a zčásti oblázková. Pláž je opravdu velmi široká a od okolních hotelů jí odděluje dlouhá promenáda. Rodiny s dětmi anebo hůře pohyblivé osoby jistě ocení mírný vstup do moře, stejně jako vybavenost pláže. Najdete tady sprchy, převlékárny, ale i lehátka. Každý z hotelů má vyčleněný svůj kus pláže. Nemusíte se tudíž bát, že vás budou během odpočinku rušit prodejci se svou nabídkou. Pláž je navíc pravidelně udržována, takže se nemusíte obávat případných odpadků a dalšího znečištění.

Aktuální nabídku zájezdů do Maroka naleznete ZDE.

Výběr z fotek z pláže Saidia a okolí:

Aktuální počasí: Saidia, pláž Saidia, Maroko

SAIDIA MAROKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Saidia, pláž Saidia

Rate this post

Leave a Comment

0.0/5