Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Essaouira, pláž Essaouira, Maroko

Pokud má Maroko nějaký opravdový klenot, pak je to starobylé městečko Essaouira, které je mimo jiné zapsané na seznamu UNESCO. Město vybudovali Portugalci se záměrem vytvořit zde nedobytnou pevnost. A to se jim opravdu podařilo. Město se stejnojmenným přístavem nebylo nikdy dobyto. Místní mu říkají Sawira a kromě toho, že nabízí tajemné uličky a zákoutí, vás okouzlí i přenádhernými promenádami, krásnými plážemi a skvělými podmínkami pro surfing.

First Minute Invia

Essaouira aneb Seznamte se, prosím

Původně přímořská pevnost, dnes významné turistické centrum, oplývá portugalskou historií. Milovníky historie jistě zaujmou pozůstatky bývalé portugalské pevnosti anebo starobylý přístav. Pokud máte chvilku času, vydejte se na hradby pevnosti, kde objevíte děla z 18. století. Neméně zajímavý je i sousední ostrov Magador, který sem láká turisty z celého světa. Městečko s poklidnou atmosférou bylo v roce 2001 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Essaouira?

  • Skvělé podmínky pro surfing a kitesurfing
  • Výborné podmínky pro potápění
  • Prohlídka starobylé pevnosti
  • Místo vhodné pro individuální turistiku
  • Nekonečně dlouhé pláže
  • Návštěva sousedního ostrova Magador

Dovolená v MarokuJeště než odcestujete: Vydávat se do Maroka anebo kterékoli jiné destinace bez uzavřeného cestovního pojištění s dostatečnými limity je zbytečný risk. Proto je dobré vybrat cestovní pojištění na základně snadného porovnání, které provedete jednoduše online. Informujte se o tom, jak vysoké jsou pojistné limity, a co všechno je zahrnuto v pojistném plnění.

Kráska jménem Essaouira

Ve městečku Essaouira najdete také jednu stejnojmennou pláž, která oplývá svou nekonečnou délkou a průzračným mořem. Protože se zde často vyskytují vlny, je pláž vhodná zejména pro milovníky surfingu nebo kitesurfingu. Na pláži najdete širokou nabídku plážového servisu a několik základen pro vodní sporty. Turisté, kteří již pláž navštívili, o ní hovoří, jako o krásné, dlouhé a klidné pláži, kde se můžete procházet, projet se tady na koni nebo jen tak odpočívat. Za zmínku jistě stojí také zdejší přístav, kde se můžete do sytosti najíst čerstvých ryb.

Aktuální nabídku zájezdů do Maroka naleznete ZDE.

Výběr z fotek z pláže Essaouira:

https://www.youtube.com/watch?v=qsWnxiaodlI

Aktuální počasí: Essaouira, pláž Essaouira, Maroko

ESSAOUIRA MAROKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Essaouira, pláž Essaouira

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5