Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hurghada, pláž Makadi Bay, Egypt

Dovolená v severovýchodní Africe patří v současné době k těm cenově nejdostupnějším. Letecký týdenní pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu se stravováním all inclusive, lze pořídit na hranici deseti tisíc korun! To je částka, o níž se nám v letech předchozích ani nesnilo. Proč nevyužít jedinečné šance a nezamířit k Rudému moři, jehož podmořský život, stejně jako nespočet historických památek, láká turisty z celého světa? Pojďme se podívat na jedno z nejoblíbenějších egyptských letovisek Hurghada. Co vám může nabídnout a proč stojí za návštěvu? Nepřestávejte číst tyto řádky a dozvíte se to!

First Minute Invia

Hurghada – aneb seznamte se, prosím

Oblíbené letovisko Hurghada bylo prapůvodně přímořskou rybářskou komunitou, založenou na počátku 20. století. Oblast, která se měla stát v průběhu let zlatým dolem, objevili zámožní egyptští investoři a přetvořili ji v doslovný ráj na zemi. Hustá hotelová síť v kombinaci s perfektní infrastrukturou a možností zábavního vyžití, dělá z Hurghady jedno z nejnavštěvovanějších letovisek současnosti. Letovisko je situováno v zátoce připomínající půl měsíc a vyžití zde naleznou všechny věkové skupiny.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v Hurghadě?

  • Opuštěný lom v Mons Phorphyritis
  • Další lom a opuštěná pevnost v Mons Claudianus
  • Bohatý podmořský život
  • Ostrov Giftun
  • Laguna Šaab al-Erg s útesem (delfíni, rejnoci)
  • Návštěva starobylých památek v Káhiře (280 km)

Egypt - Hurghada

Pláž Makadi Bay – ráj potápěčů

Jednu z nejkrásnějších pláží v letovisku Hurghada, naleznete v lokalitě Makadi Bay. Přivítá vás zde běloskvoucí rozpálený písek i moře s velmi pozvolným vstupem. Pláže jsou zde velmi vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi. I několik dlouhých desítek metrů totiž jdete prakticky po kolena ve vodě. Ve větších hloubkách na vás ovšem čekají podmořské skvosty v podobě korálových útesů a živočichů rozmanitých barev i tvarů, s nimiž je setkání neopomenutelným zážitkem. A pokud budete mít štěstí, narazit můžete i na nějakého zvědavého delfína!

Aktuální nabídku zájezdů do egyptského letoviska Hurghada naleznete ZDE.

Nádherný podmořský život přímo pod Makadi Bay:

https://www.youtube.com/watch?v=ItfZ2YZonnw

Aktuální počasí: Hurghada, Egypt

HURGHADA EGYPT

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Hurghada, pláž Makadi Bay

5/5 - (3 votes)

Leave a Comment

0.0/5