Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrov Sao Vicente, pláž Calhau, Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy jsou jednou z lokalit, kde si můžete užít slunné dny i ve chvíli, kdy u nás mrzne, až praští. Doposud jsme pro vás o kapverdských plážích napsali pouhopouhé dva články, což nám přišlo jako velká škoda. Kapverdy totiž ukrývají spoustu dalších krásek, jež uchvátí i ty nejnáročnější cestovatele. Dnešní řádky budou věnovány ostrovu Sao Vicente a stejnojmenné pláži.

First Minute Invia

Sao Vicente aneb Seznamte se, prosím

Ostrov Sao Vicente se rozkládá na ploše 227 km² a není příliš členitý. Vlastně patří k plochým ostrovům Kapverd a jeho nejvyšší vrchol měří pouhých 774 m. n. m. Ostrov vulkanického původu je plný sopečných (dávno vyhaslých) vulkánů i kráterů. Právě vulkanická povaha ostrova zde prakticky znemožňuje pěstovat jakékoli suroviny, které se sem proto musí v hojné míře dovážet z okolních ostrovů. Sao Vicente je proslulý nejen honosným karnevalem, ale také hudebním festivalem Baía das Gatas a řadou překrásných pláží, z nichž jedna nese jméno právě Sao Vicente.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v Sao Vicente?

  • Pláž Sao Vicente je ideální pro milovníky windsurfingu
  • Golfové hřiště s 18 jamkami
  • Návštěva funkční vojenské základny
  • Ochutnávka místních specialit
  • Návštěva festivalu Baia das Gatas
  • Návštěva Divadelního festivalu
  • Carneval ve městě Mindelo

Kapverdské ostrovy

Sao Vicente potěší nejen milovníky windsurfingu

Proslulá pláž Calhau nabízí perfektní podmínky pro windsurfing i další vodní sporty. Obří vlny ovšem příliš nepotěší rodiče s velmi malými dětmi, pro které mohou být nebezpečné. Pláž nebývá příliš plná, proto si zde přijdou na své i milovníci klidu a soukromí. Protože se teplota moře po celý rok drží na 25°C, je možné Kapverdské ostrovy navštívit nejen v létě, ale i v zimě.

Aktuální nabídku zájezdů na Kapverdské ostrovy naleznete ZDE.

Kapverdské ostrovy na videu:

Aktuální počasí: Ostrov Sao Vicente, pláž Calhau, Kapverdské ostrovy

SAO VICENTE KAPVERDSKÉ OSTROVY

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Ostrov Sao Vicente, pláž Calhau

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5