Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

El Nido, pláž Nacpan, Filipíny

Sluníčko, bujné palmové porosty, nabízející chladivý stín, azurové pobřeží a běloskvoucí pláže – i tak lze velmi zjednodušeně charakterizovat Filipíny, potažmo ostrov Palawan. Součástí Palawanu je oblíbená turistická destinace El Nido, která ukrývá rovnou několik rarit. Jednou z nich je i pláž Nacpan, která získala v roce 2015 ocenění „Nejkrásnější pláž světa“.  

First Minute Invia

El Nido aneb Seznamte se, prosím

Letovisko El Nido leží na samotném severu ostrova Palawan a každoročně sem míří zástupy turistů z celého světa. Co je na El Nidu tak přitahuje? Jedním z důvodů jsou jistě ukryté zátoky a romantické laguny kolem pobřeží i maličkaté ostrůvky, které doslova vybízí k prozkoumání. Právě v El Nidu ale najdete také nejkrásnější pláže na celých Filipínách. O jedné z nich jsme se zmínili v předchozím článku, tu druhou si představíme dnes.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v El Nidu?

 • Lodní výlety po okolních ostrovech a lagunách
 • Plavba na kajaku
 • Kempování v romantických zátokách
 • Skvělé podmínky pro rybaření
 • Ochutnávka místních specialit
 • Návštěva vodopádů Kalit Falls
 • Prohlídka horkých pramenů Makinit hotspring
 • Skvělé podmínky pro surfování
 • Odpočinek na zdejších plážích

Dovolená na Filipínách

Nejrásnější pláž světa pro rok 2015

Pláž Nacpan se stala po právu nejkrásnější pláží roku 2015. Její hedvábně jemný písek zlatavého zrnka, v kombinaci s tyrkysovým mořem a zelení porostlými skalisky v okolí, z ní dělá jedinečný filipínský unikát. Pláž má na délku zhruba tři kilometry, a pokud poodejdete kousek od příjezdové silnice, budete na ní úplně sami. Nacpan hledejte zhruba 20 kilometrů od centra El Nida a nebojte se zeptat místních. Sami totiž tuhle krásku najdete pouze stěží. A právě proto na ni bývá i během hlavní sezóny poloprázdno.

Aktuální nabídku zájezdů na Filipíny naleznete ZDE.

Podívejte se na video i k této pláži

Aktuální počasí: El Nido, pláž Nacpan, Filipíny

EL NIDO DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: El Nido, pláž Nacpan

El Nido, Palawan, Filipíny

5/5 - (1 vote)

2 Comments

 • Libor
  Posted 10.5.2017 at 17.56

  Zdravím, je to spíše otázka na tebe 🙂 Jak si udělal ten banner, který se „klepe“? Můžeš mi zaslat odpověď na mail?

  Díky

  Odpovědět
  • Post Author
   Petr Malec
   Posted 11.5.2017 at 9.36

   Zdravím Libore, to je samozřejmě výrobní tajemství, každopádně pokud vás to zajímá kontaktujte mě na email nebo si to zkuste vyčíst z kódu. Doufám, že i když tě zaujal pouze banner, tak sis aspoň článek o pláži Nacpan přečetl 🙂

   Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5