Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pláže Libanonu

Libanon se jen stěží může srovnávat s nádhernými plážemi Egypta, Kypru nebo Řecka. Přesto však má co nabídnout obzvlášť dobrodružnějším povahám. Libanon totiž zdaleka nepatří mezi země, které jsou turisticky populární. To však může být i výhodou. Libanon je neobjevenou perlou Středozemního moře.

First Minute Invia

Vzdálenosti zde nejsou nijak velké. Za dvě až tři hodiny dojedete z Bejrútu téměř na jeden nebo druhý konec země. Moře je zde výjimečně teplé a vybírat si můžete jak z písečných, tak i kamínkových pláží.

Pláž Al Khiyam, Tyre
Tyre leží 2 hodiny jízdy jižně od Bejrútu a najdete zde pravděpodobně nejlepší pláž v Libanonu. Jemný, zlatý písek, teplé moře a skvělé bary. Nezapomeňte navštívit vyhlášený bar Cloud59

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Tyre je smíšené křesťansko-muslimské město, takže zde nejen teče alkohol proudem, ale na pláži narazíte na zajímavý kontrast. Letních radovánek si vedle sebe užívají ženy v bikinách i burkinách.

Městská pláž Tam Tam, Byblos
Byblos býval starodávným fénických přístavem a dnes je hlavním městem guvernorátu Mount Lebanon. Písečná pláž se sice nachází přímo ve městě, ale je dostatečně odstíněná od ruchu aut. Pláž je veřejná a návštěvníci si mohou půjčit lehátka a slunečníky za 4 USD.

Pokud nemáte hluboko do kapsy, určitě se zastavte v Eddé Sands. Luxusní rezort je skvěle udržovaný, návštěvníci mohou využít komfortních polstrovaných lehátek a součástí je i půjčovna vodních lyží a potápěčské centrum.

Pláž Bonita, Batroun
Slabou půlhodinku od Byblu se nachází Batroun, hlavní turistická destinace severního Libanonu. V okolí města je mnoho příležitostí ke koupání a k nejlepším patří pláž Bonita. Ta je sice kamínková, ale moře je zde průzračně azurové. Na pláži je skvělé posezení i bar.

Pláž Tahet El Rih, Anfeh

Při troše fantazie připomínají bílé domky s modrými střechami řecké Santorini. Voda zde je křišťálově čistá, klasickou pláž však nečekejte. Do moře vstupujete z kamenných skal. Koupání je však úžasným zážitkem a nezapomeňte si šnorchl s brýlemi.

Pláže naleznete i Bejrútu, ale koupat se zde není dobrý nápad. Moře je znečištěné a pláže jsou plné odpadků. 

5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5