Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Puttuvil, pláž Arugam Bay, Srí Lanka

 

Srí Lanka je takovým malým pozemským zázrakem a místem neomezených možností. Ne nadarmo se zdejší zátoce Arugam Bay, kterou naleznete vedle maličkého a poklidného městečka Puttuvil přezdívá „surfařský ráj“. Místo, kde se vlny perou o přízeň surfařů z celého světa, si jistě oblíbíte také vy. Pojďme se společně podívat na důvody, proč vyrazit na pozdní dovolenou právě sem.

First Minute Invia

Puttuvil aneb Seznamte se, prosím

Klidné městečko Puttuvil, které naleznete v okrese Ampara na východním pobřeží ostrova Srí Lanka je vstupní branou do oblíbené surfařské lokality Arugam Bay. Městečko má zhruba 30 000 obyvatel a obklopují jej aleje zářivě zeleného tropického rostlinstva. Rušné okolní silnice s několika vyhlášenými restauracemi, v nichž si můžete pochutnat na zdejších tradičních pochoutkách, doslova vybízejí ke gastronomickým výletům i romantickým procházkám ve dvou.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v městečku Puttuvil?

  • Návštěva zdejšího surfařského kempu
  • Lekce v místním jogínském klubu
  • Odpočinek a relaxace v Puttuvil Lagoon
  • Návštěva historické památky Muhudu Maha Viharaya
  • Ochutnávka gastronomických specialit v místních restauracích
  • Návštěva safari Arugambay tours
  • Prohlídka památky Sangamankandy Pilliyar Kovil

Srí Lanka - Unawatuna

Arugam Bay – surfařský ráj

Arugam Bay – oblíbená zátoka (nejen) surfařů se nachází zhruba 4 kilometry od městečka Puttuvil a 320 kilometrů od Colomba. Původně ji osídlili muslimové, které postupně vytlačilo tamilské a sinhálské obyvatelstvo. Zátoka, kterou lemují husté palmové aleje, je pokryta naoranžovělým pískem, který postupně přechází v barvu tyrkysové modři. Vlny, které si pochvalují surfaři začátečníci, ale zejména zkušení matadoři, sem přivádí rozbouřený Indický oceán. Na pláži narazíte na několik barů, kde vám umíchají luxusní koktejly, s nimiž ale na Arugam Bay opravdu opatrně. Vlny jsou zde vskutku vysoké a nepřipravené či alkoholem opojené surfaře dokáží pěkně potrápit.

Aktuální nabídku last minute zájezdů na Srí Lanku naleznete ZDE.

Podívejte se na tutu krásnou pláž na videu:

Aktuální počasí: Puttuvil, pláž Arugam Bay, Srí Lanka

POTTUVIL SRÍ LANKA

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Puttuvil, pláž Arugam Bay

5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5