Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mersa Matrouh, pláž Agiba, Egypt

O letovisku Mersa Matrouh se toho obecně příliš neví. Přesto, že se jedná o velké přístavní město nedaleko Alexandrie, na české turisty zde narazíte pouze velmi zřídka. A to je škoda! Město je centrem severního Egypta a stejnojmenné provincie. Trvale zde žije 68 339 obyvatel, přičemž během hlavní sezóny tento počet zroste i několikanásobně. Největším lákadlem letoviska je nejen jeho bohatá historie, ale především zdejší pláž Agiba – jedna z nejkrásnějších na celém severu.

First Minute Invia

Mersa Matrouh – aneb seznamte se, prosím

Mersa Matrouh se rozkládá ve velké zátoce kruhového tvaru, která je ze všech stran chráněna přírodním vlnolamem – obřími běloskvoucími skálami tyčícími se do úctyhodné výšky.  Součástí letoviska je i poušť situovaná na jeho západu, k níž náleží také oáza Siva, která na první pohled vypadá jako opravdová fata morgana. Mersa Matrouh má velmi bohatou historii a spoustu prastarých památek, k nimž míří turisté z celého světa. Co je ovšem na letovisku nejkouzelnější? Bezpochyby pláž Ageeba, v níž se měla údajně koupat i sama královna Kleopatra.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Mersa Matrouh?

  • Řada historických památek
  • Výlet do Alexandrie
  • Návštěva oázy Siva
  • Perfektní podmínky pro koupání a potápění
  • Vodní sporty
  • Výlet do pouště na čtyřkolkách
  • Projížďky na koních

Egypt - Hurghada

Kleopatřina pláž Ageeba

Jak jsme již zmínili výše, krásu pláže Ageeba si údajně oblíbila i sama Kleopatra. Pokud se do letoviska někdy vypravíte, určitě dáte za pravdu cestovatelům z celého světa, kteří o pláži Agiba a vedlejší Gharam směle prohlašují, že tvoří ty nejkrásnější pobřežní krajiny celého světa. Tyrkysové moře s velmi pozvolným vstupem je zde lemováno bílými skalami, které místo chrání před poryvy větru. Jednu vadu na kráse ovšem pláž bohužel má. Patří totiž k těm, na nichž musí být ženy alespoň částečně zahaleny.

Aktuální nabídku zájezdů do Egypta naleznete ZDE.

Podívejte se na tuto pláž na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=V9oOjN6sioc

Aktuální počasí: Mersa Matrouh, pláž Agiba, Egypt

MERSA MATRUH EGYPT

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Marsa Matruh, pláž Agiba

Qism Moursy Matrouh, Matrouh Governorate, Egypt

Rate this post

Leave a Comment

0.0/5