Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Phuket, pláž Patong, Thajsko

Phuket je největším ostrovem Thajska. Zároveň jde o ostrov, který je také stejnojmennou provincií. Zajímavé také je, že tahle provincie je vůbec ta nejbohatší v zemi. Phuket je 48 km dlouhý a asi 22 km široký. S pevninou ho spojuje slavný most milenců jménem „saphán Sarasim. Phuket patří mezi nejnavštěvovanější a turisty nejoblíbenější thajské destinace. To nejen pro své bohaté kulturní vyžití, ale také pro výborné jídlo, služby na vysoké úrovni a díky přítomnosti jedné z nejkrásnějších pláží – Patong Beach.

First Minute Invia

Phuket aneb Seznamte se, prosím

Na ostrově Phuket žije asi 300 000 stálých obyvatel. Během hlavní turistické sezóny se ale jejich počet navýší několikanásobně. Podle nejnovějších odhadů sem ročně zavítá na 5 000 000 turistů. Ostrov omývá tyrkysové moře, najdete zde překrásné bílé pláže a spoustu zeleně. Velká část Phuketu je ale hornatá. Pláže se na Phuketu táhnou prakticky po celém západním pobřeží. Tou nejoblíbenější a nejznámější je jistě Patong Beach, zmínit ale musíme také neméně oblíbenou Karon, Kata nebo Kata Noi Beach.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Phuket?

  • Návštěva obří Buddhovy sochy
  • Výlet na vyhlídku Promthep Cape
  • Návštěva sloní ZOO
  • Návštěva ptačího parku Phuket
  • Ideální podmínky pro potápění a šnorchlování
  • Odpočinek na zdejších překrásných plážích
  • Ochutnávka tradičních asijských specialit

Dovolená - Thajsko

Jedna z nejznámějších v Thajsku – Patong Beach

Pláž Patong je tři kilometry dlouhá písčitá pláž, na které naleznete luxusní hotely, apartmány, nespočet restaurací a obchodů, ale také spoustu řetězců mezinárodního rychlého občerstvení. Na pláži není nouze o obchůdky s dárkovými předměty a je zde také koncentrován noční život s celou řadou barů, diskoték a restaurací. Pláž je vyhledávaná zejména pro svou křišťálově čistou vodu, možnost provozování vodních sportů jak pro začátečníky, tak pokročilé a bohatý noční život.

Aktuální nabídku zájezdů do Thajska naleznete ZDE.

Pláž Patong na videu:

Aktuální počasí: Phuket, pláž Patong, Thajsko

PHUKET THAILAND

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Phuket, pláž Patong

5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5