Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seychely, Petit Anse, ostrov Mahé

Taky jste si je zamilovali? Uchvátily vás svou krásou a romantickou povahou? Na mysli máme samozřejmě seychelské pláže, kterým věnujeme několik posledních příspěvků. A jinak tomu nebude ani dnes. Po ostrově Praslin a La Digue se přesuneme na zřejmě nejznámější a nejoblíbenější ostrov Mahé a krásku, kterou musí každý bez výjimky povinně navštívit. Její jméno je Petit Anse (někdy též označována jako Anse la Liberté) a my vám prozradíme, proč její krásu létají obdivovat turisté z celého světa.

First Minute Invia

Ostrov Mahé aneb seznamte se, prosím

Největší, nejnavštěvovanější a nejoblíbenější ostrov Seychel je přibližně 30 kilometrů dlouhý a 8 kilometrů široký. Jeho rozloha činí 154,7 km² a mnohými je považován za vstupní bránu do exotického světa seychelských ostrovů. Ostrov je prorostlý tropickým lesem a žije zde zhruba 70 000 stálých obyvatel. Kromě krásných pláží a dech beroucích scenerií zde narazíte také na nejvyšší horu Seychel, která nese název Morne Seychellois a tyčí se do výšky 905 m.n.m.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Mahé

  • Národní park v blízkosti hlavního města
  • Dva podmořské parky
  • Prohlídka plantáží masožravých seychelských špirlicí a vanilkových orchidejí
  • Lodní výlety po okolí
  • Relax na zdejších plážích
  • Gurmánské zážitky v místních restauracích
  • Potápění a perfektní podmínky pro šnorchlování
  • Návštěva malebných městeček Port Launay a Port Glaud

Dovolená na Seychelách

Nejkrásnější z nejkrásnějších

Petit Anse (nebo Anse la Liberté) je tou vůbec nejkrásnější pláží celého ostrova Mahé. Někteří turisté a cestovatelé ji dokonce považují za nejkrásnější pláž celých Seychel. Jemný bílý písek, který si lehce spletete s hladkou moukou a oceán modřejší než samo nebe je jednoduše zárukou dovolené, z níž romantika doslova stříká na všechny strany. Na pláž ale není jednoduché dostat se. Nejdříve musíte projít hustým deštným pralesem, potom se dát deset minut pěšky do údolí a pak se před vámi rozevře dech beroucí odměna v podobě této kouzelné pláže. Díky nepříliš jednoduchému přístupu zde budete velmi pravděpodobně úplně sami.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Mahé naleznete ZDE.

Nádherná plážička Petit Anse na videu

Aktuální počasí: Seychely, Petit Anse, ostrov Mahé

MAHÉ SEYCHELY

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Seychely, Petit Anse

Seychely, Petit Anse, ostrov Mahé

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5