Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sidi Ifni, pláž Legzira, Maroko

Charakterizují ji obrovské červené útesy s mohutnými oblouky, které do nich vyhloubil zub času, ale i mořský příboj. Jsou dominantou nedalekého městečka Sidi Ifni a turistickým lákadlem celého jihozápadu Maroka. Víte, kde se ony zmiňované přírodní skvosty nacházejí? Jde o proslulou pláž Legzira, která patří k těm nejkrásnějším v Maroku, a vy byste ji během návštěvy rozhodně neměli minout.

First Minute Invia

Sidi Ifni aneb Seznamte se, prosím

Sidi Ifni je malebné městečko, ležící na jihozápadě Maroka a trvale jej obývá zhruba 20 tisíc obyvatel. Během hlavní turistické sezóny se ovšem tento počet navýší i několikanásobně. Zhruba před 16 lety zde byla dokončena stavba významného rybářského přístavu, který nachází největší uplatnění zejména při exportu ryb po Maroku, ale i vzdálenějších destinacích. Protože jde o původem španělskou enklávu, vliv španělských kolonizátorů a dobyvatelů je zde patrný do dnešních dob. Mnoho budov je postaveno ve stylu art deco, který se mísí s marockým stylem.
Dovolená v Maroku

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v Sidi Ifni?

  • Návštěva centrální radnice
  • Prohlídka významného přístavu
  • Odpočinek na zdejších plážích
  • Návštěva tajemného majáku u pobřeží
  • Výuka surfování v místním centru
  • Návštěva zdejších čajoven a teveren

Legzira je kráskou z filmových pláten

Překrásná pláž Legzira se nachází na jihozápadě Maroka, zhruba 10 km od města Sidi Ifni. Pláž má na délku zhruba 8 kilometrů a turistům je přístupná pouze za odlivu. Tvoří ji dva skalnaté oblouky z červeného pískovce, které jsou okouzlující dominantou tohoto místa, jež příroda tvořila několik desítek let. Obloukům je též někdy přezdíváno „Sloní nohy“. Protože je pláž opravdu větrná, potěší zejména milovníky surfingu nebo kitesurfingu. I když jste na pláži fyzicky nebyli, možná ji znáte z několika filmů či seriálů. Vzpomenete si, jakých?

Aktuální nabídku zájezdů do Maroka naleznete ZDE.

pláž Legzira z pohledu paraglidisty:

Aktuální počasí: Sidi Ifni, pláž Legzira, Maroko

SIDI IFNI MAROKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Sidi Ifni, pláž Legzira

Sidi Ifni, pláž Legzira, Maroko

4.7/5 - (3 votes)

Leave a Comment

0.0/5