Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pláž Rincon, poloostrov Samaná, Dominikánská republika

Hledáte místo, kde se ohřejete také v zimě? Destinaci, kde si budete připadat doslova jako v ráji? Pak už nehledejte! Našli jsme jej za vás. Tímto magickým místem je Dominikánská republika, konkrétně poloostrov Samaná, kde najdete jednu z nejkrásnějších pláží světa. Její jméno je Rincon a více se o ní dozvíte na následujících řádcích.

First Minute Invia

Samaná aneb seznamte se, prosím

Možná vás zarazí, že Samaná byl původně ostrovem. Díky naplaveninám se ale z něj stal v průběhu let poloostrov. Poloostrov se pyšní dynamickým rozvojem převážně v oblasti cestovního ruchu, i přes to si však zachovává svou klidnou atmosféru. Poloostrov se rozkládá na území 1036 kilometrů čtverečních a nabízí nejen bohatství zeleně, ale také nádherné pláže, průzračné moře či bohatý podmořský život. Ideální období pro návštěvu je od měsíce prosince do března, kdy zde můžete s trochou štěstí zahlédnout také velryby, které se připlouvají k poloostrovu pářit.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na poloostrově Samaná?

  • Odpočinek na zdejších překrásných plážích
  • Pozorování keporkaků (od prosince do března)
  • Úchvatné vodopády
  • Bohatý podmořský život
  • Mnoho základen vodních sportů
  • Bohatá síť jeskyní
  • Návštěva turisticky rušnějších lokalit Las Galeras a Las Terrenas
  • Akvárium Acuario Natural Kaio se spoustou ryb
  • Projížďka na zipline, která začíná v Juana Vicente a končí u vodopádu Lulú.

Dovolená na poloostrově Samaná

Kráska jménem Rincon

Zřejmě tou nejznámější a také nejkrásnější pláží poloostrova Samaná je jistě pláž Rincon. Ta měří na délku asi tři kilometry a hned na první pohled vás nadchne okouzlujícím bílým pískem, který můžete díky jeho konzistenci přirovnat k hladké mouce. Zajímavostí pláže je i to, že na ni navazuje laguna se sladkou vodou. Na pláž se dostanete buďto organizovaným výletem z letoviska Las Galeras anebo vypůjčeným automobilem. V tomto případě se vám ale může stát, že vzhledem k terénu budete muset asi poslední kilometr vaší cesty dojít pěšky.

Aktuální nabídku zájezdů do Dominikánské republiky na poloostrov Samaná naleznete ZDE.

Prohlédněte si tuto pláž na amatérských záběrech

Aktuální počasí: Pláž Rincon, poloostrov Samaná, Dominikánská republika

SAMANA DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Pláž Rincon, poloostrov Samaná

32000, Dominikánská republika

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5