Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Marsa Alam, pláž Abu Dabbab, Egypt

Chcete si během zimy prohřát vymrzlé kosti a zároveň jste limitováni rozpočtem? Necelých pět hodin od Prahy naleznete poměrně nové a turismem doposud nepříliš zatížené egyptské letovisko Marsa Alam, které je známé nejen díky svým nádherným korálům, velbloudovi pijícím Colu nebo rozdováděným delfínům, ale také skrze jednu z nejkrásnějších pláží, jejíž jméno je Abu Dabbab.

First Minute Invia

Marsa Alam aneb Seznamte se, prosím

Dříve rybářská vesnička, dnes jedno z nejrychleji se rozvíjejících nových turistických středisek v Egyptě – takové je Marsa Alam. K rozvoji turistického ruchu nepochybně přispěla výstavba mezinárodního letiště, která započala v roce 2001 i pravidelně vypravované linky z České republiky, které operuje společnost Travel Service – Smart Wings. Přesto všechno si místo stále zachovává svou tradiční atmosféru, turismem takřka nenarušenou.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Marsa Alam?

  • Odpočinek na nádherných písčitých plážích
  • Na mnoha místech mělké pobřeží ideální pro kitesurfing
  • Výborné podmínky pro potápění (korálové podloží)
  • Jízda na koních, velbloudech
  • Výlet do pouště na čtyřkolkách
  • Návštěva beduínských vesniček
  • Plavba a potápění s delfíny
  • Posezení v tradičních čajovnách s ochutnávkou vodních dýmek
  • Animační programy hotelů
  • Pozorování želv

Egypt - Marsa Alam

Abu Dabbab – jedna z nejkrásnějších

Ačkoli jsou pláže v Marse dosti podobné, jedna svou krásou ty ostatní převyšuje. Její jméno je Abu Dabbab a naleznete ji u vyhlášeného hotelu El Malikia Resort Abu Dabbab. Pláž nabízí velmi postupné vstupy do vody, takže je vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi. Jemné písečné podloží střídá v dálce překrásný korál, který potěší začínající i zkušené potápěče. Romantické povahy by si jistě neměly nechat ujít pohled na ranní vycházející slunce, který je vskutku neodolatelný. A kdo ví, možná, že k nám z rána zamíří i nějaký ten zvědavý delfín, což není v této oblasti žádnou výjimkou.

Aktuální nabídku zájezdů do letoviska Marsa Alam naleznete ZDE.

Náhderný podvodní život na této plážičce:

Aktuální počasí: Marsa Alam, pláž Abu Dabbab, Egypt

MARSA ALAM TURECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Marsa Alam, pláž Abu Dabbab

Qesm Marsa Alam, Al-Bahr al-Ahmar, Egypt

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5