Medulin, Chorvatsko

Medulin, Chorvatsko
Sdílej s ostatními cestovateli
  • 2
    Shares

Pokud si svoji dovolenou v Chorvatsku vybíráte podle pláží a chcete od ní získat co nejvíce, rozhodně se poohlédněte po městečku Medulin, které se vyznačuje jako zemědělská a rybářská část, která je vzdálená přibližně 10 kilometrů od Puly. Medulin má 2000 obyvatel a je významným střediskem cestovního ruchu. Městečko se rozkládá v nejjižnější části Istrie.

First Minute Invia

Takovou zajímavostí a turistickou perličkou je Medulinský záliv, který má dokonale krásné a čisté písečné dno. Dále je tato oblast hojná na lov langust, které mají prvotřídní kvalitu a rozváží se tak do špičkových restaurací po celém světě.

Koupání na Medulinu

Medulin má pro koupání ty nejlepší podmínky. Pláže jsou písečné a místy i oblázkové – což má za výhodu to, že si každý turista a návštěvník pláže zvolí přesně ten typ, který mu vyhovuje nejvíce. Moře v této oblasti je dokonale průzračné a křišťálově čisté. Na přilehlém poloostrově Kašteja jsou pláže z drobných oblázků a hrubšího písku. Nad pláží se rozléhá borový les, který poskytuje dokonalý stín, který lidé vyhledávání v poledních hodinách, kdy má sluníčko tu největší sílu. Koupání v Medulinu má tedy ty nejlepší podmínky.
Chorvatsko - Dovolená

Pláž Bijeca

Bijeca je nejznámější pláží celého Medulinu a je hodně zajímavá svoji délkou, která sahá až přes jeden kilometr. Pláž Bijeca je kompletně celá písčitá a obklopená stromy, v jejichž stínu se dokonale relaxuje na příklad u dobré knihy. Vzhledem k mírnému vstupu do vody je pláž ideální i pro rodiny s malými dětmi – tudíž není problém nechat si hrát děti na mělčině a nemít strach z velké hloubky.

Na své si přijdou i starší děti a to hlavně díky aquagánu, který je oblíbenou zábavou pro dlouhé letní odpoledne. Pláž Bijeca je obklopena krásnými ostrůvky, které se rozkládají po celé své délce.

Podívejte se také na  Fuerteventura, Playa de Sotavento, Kanárské ostrovy

Tato pláž má také několik restaurací a barů, kde můžete uspokojit své nebo dětské mlsné jazýčky. Není tedy nic lepšího, než-li si sednout s dobře vychlazenou studenou kávou nebo zmrzlinou na pláž a kochat se krásným pohledem na přilehlé ostrůvky a šplouchající vlny.

Medulin je tedy tou nejlepší možnou volbou pro dovolenou v Chorvatsku s ohledem na písčité pláže, aktivní využití a mírný přístup do moře.

 

Aktuální počasí v Medulin

Bouřka
dnes 16. 07. 2018 100%
Bouřka
Silné bouřky. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr J o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 100 %. Očekávají se dešťové srážky až 25-50 mm. Místy možnost silného deště.
Částečně oblačno
zítra 17. 07. 2018 20%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Možné jsou ojedinělé přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 27 ° C. Vítr SZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
středa 18. 07. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 29 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
čtvrtek 19. 07. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 29 ° C. Vítr JJZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
pátek 20. 07. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr JJV o rychlosti 10 - 15 km/h.

Mapa

Medulin, Chorvatsko
4.17 (83.33%) 6 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli
  • 2
    Shares

One thought on “Medulin, Chorvatsko

  1. Ostrov Hvar

    Krásné pláže jsou i na Hvaru. Navíc na přelomu srpna a září je tam o 505 méně lidí než v hlavní sezóně a přitom je tam stále krásně teplo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *