Medulin, Chorvatsko

Medulin, Chorvatsko

Pokud si svoji dovolenou v Chorvatsku vybíráte podle pláží a chcete od ní získat co nejvíce, rozhodně se poohlédněte po městečku Medulin, které se vyznačuje jako zemědělská a rybářská část, která je vzdálená přibližně 10 kilometrů od Puly. Medulin má 2000 obyvatel a je významným střediskem cestovního ruchu. Městečko se rozkládá v nejjižnější části Istrie.

Takovou zajímavostí a turistickou perličkou je Medulinský záliv, který má dokonale krásné a čisté písečné dno. Dále je tato oblast hojná na lov langust, které mají prvotřídní kvalitu a rozváží se tak do špičkových restaurací po celém světě.

Koupání na Medulinu

Medulin má pro koupání ty nejlepší podmínky. Pláže jsou písečné a místy i oblázkové – což má za výhodu to, že si každý turista a návštěvník pláže zvolí přesně ten typ, který mu vyhovuje nejvíce. Moře v této oblasti je dokonale průzračné a křišťálově čisté. Na přilehlém poloostrově Kašteja jsou pláže z drobných oblázků a hrubšího písku. Nad pláží se rozléhá borový les, který poskytuje dokonalý stín, který lidé vyhledávání v poledních hodinách, kdy má sluníčko tu největší sílu. Koupání v Medulinu má tedy ty nejlepší podmínky.
Chorvatsko - Dovolená

Pláž Bijeca

Bijeca je nejznámější pláží celého Medulinu a je hodně zajímavá svoji délkou, která sahá až přes jeden kilometr. Pláž Bijeca je kompletně celá písčitá a obklopená stromy, v jejichž stínu se dokonale relaxuje na příklad u dobré knihy. Vzhledem k mírnému vstupu do vody je pláž ideální i pro rodiny s malými dětmi – tudíž není problém nechat si hrát děti na mělčině a nemít strach z velké hloubky.

Podívejte se také na  Mykonos, Řecko

Na své si přijdou i starší děti a to hlavně díky aquagánu, který je oblíbenou zábavou pro dlouhé letní odpoledne. Pláž Bijeca je obklopena krásnými ostrůvky, které se rozkládají po celé své délce.

Tato pláž má také několik restaurací a barů, kde můžete uspokojit své nebo dětské mlsné jazýčky. Není tedy nic lepšího, než-li si sednout s dobře vychlazenou studenou kávou nebo zmrzlinou na pláž a kochat se krásným pohledem na přilehlé ostrůvky a šplouchající vlny.

Medulin je tedy tou nejlepší možnou volbou pro dovolenou v Chorvatsku s ohledem na písčité pláže, aktivní využití a mírný přístup do moře.

 

Aktuální počasí v Medulin

Možnost deště
Pátek 19. 01. 2018 60%
Možnost deště
Ranní přeháňky. Nejnižší teploty 5 ° C.
Částečně oblačno
zítra 20. 01. 2018 20%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 10 ° C. Vítr SSZ a proměnlivé počasí.
Jasno
neděle 21. 01. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 10 ° C. Vítr SSZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
pondělí 22. 01. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 8 ° C. Vítr V o rychlosti 10 - 15 km/h.
Částečně oblačno
úterý 23. 01. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 11 ° C. Vítr SSV a proměnlivé počasí.

Mapa

Medulin, Chorvatsko
3.67 (73.33%) 3 hodnocení

One thought on “Medulin, Chorvatsko

  1. Ostrov Hvar

    Krásné pláže jsou i na Hvaru. Navíc na přelomu srpna a září je tam o 505 méně lidí než v hlavní sezóně a přitom je tam stále krásně teplo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *