Rabač, Chorvatsko

Rabač, Chorvatsko

Rabač je označován za rybářské městečko které má lehce pod 1500 obyvatel, ale má za to malý a významný přístav pro lodě a jachty, který je uznávaný po celém světě. Jedná se o sice malé, ale velmi rušné letovisko na jihovýchodním pobřeží. Rabač leží na stejnojmenné zátoce, která vznikla zatopením spodního toku Rabackého potoka.

 

Za poslední roky jde Rabač celkově nahoru a i tak malé městečko investuje nemalé peníze do svého zevnějšku. Jako odměnu se mu dostává čím dál tím více návštěvníků, kteří se do tohoto letoviska každý rok vrací.

 

Na atraktivitě si také získala místní pláž, která má doslova špičkovou úroveň a je vidět, že se o ni místní obyvatelé pečlivě starají a každý den ji uklízejí od neukázněných návštěvníků. I hotelová nabídka si výrazně polepšila a v dnešní době se můžete ubytovat v kvalitních a čistých hotelech, což bylo dříve prakticky nemožné.
Chorvatsko - Dovolená

Rabač a pláže

 

Na pláži jsou menší oblázky, štěrk, ale i skalní plotny, které byly na pláž postupně dovezeny. Jak tedy sami vidíte každý návštěvník pláže si přijde na své. Buď si můžete lehnout na malé oblázky, které vás příjemně masírují do zad, nebo na velké skalní plotny, které jsou většinou již v ranních hodinách zabrány prvními návštěvníky.

 

V okolí pláže jsou četné zátoky a hlavně krásné koupání a borové lesy. Největší pláž na Rabači se nachází v zátoce se jménem Maslinica, kde leží několik krásných a upravených kempů pro turisty. Pokud tedy chcete na Rabač do kempu, můžeme doporučit kemp Oliva, Narcis nebo Hedera a Mimosa. Návštěvníci těchto středisek mají k dispozici sportoviště, tobogány, ale také další zábavní činnosti, které mohou využít.

Podívejte se také na  Mallorca, pláž Cala Mondragó , Španělsko

 

Pláže na Rabači jsou vyznamenány takzvaným oceněním Modré vlajky. Jedná se o nejlepší pláže a jachtařské přístavy. Jedná se především o pláže Maslinica, Lanterna, St. Andrea a také v neposlední řadě Girandella.

 

Pláže na Rabači jsou celkově členité, ale za to dokonale upravené a vždy čisté. O večerní zábavu se stará několik klubů, které jsou přímo na pláží a mnohdy se tancuje i ve vodě. Pokud pojedete na Rabač na dovolenou, můžete narazit na dětský karneval, kterého se mohou účastnit i vaše ratolesti.

 

Aktuální počasí v Lignano Sabbiadoro

Částečně oblačno
dnes 22. 11. 2017 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 12 ° C. Vítr S a proměnlivé počasí.
Zataženo
zítra 23. 11. 2017 10%
Zataženo
Zataženo. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr SSZ a proměnlivé počasí.
Částečně oblačno
pátek 24. 11. 2017 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr SSZ a proměnlivé počasí.
Déšť
sobota 25. 11. 2017 80%
Déšť
Déšť. Nejvyšší teploty 14 ° C. SSV Vítr měnící se na JJV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 80 %.
Déšť
neděle 26. 11. 2017 100%
Déšť
Déšť. Nejvyšší teploty 9 ° C. Vítr SV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 100 %. Dešťové srážky kolem 12 mm.

Mapa

Rabač, Chorvatsko
3.67 (73.33%) 3 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *