Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rabač, Chorvatsko

Rabač je označován za rybářské městečko které má lehce pod 1500 obyvatel, ale má za to malý a významný přístav pro lodě a jachty, který je uznávaný po celém světě. Jedná se o sice malé, ale velmi rušné letovisko na jihovýchodním pobřeží. Rabač leží na stejnojmenné zátoce, která vznikla zatopením spodního toku Rabackého potoka.

First Minute Invia

 

Za poslední roky jde Rabač celkově nahoru a i tak malé městečko investuje nemalé peníze do svého zevnějšku. Jako odměnu se mu dostává čím dál tím více návštěvníků, kteří se do tohoto letoviska každý rok vrací.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

 

Na atraktivitě si také získala místní pláž, která má doslova špičkovou úroveň a je vidět, že se o ni místní obyvatelé pečlivě starají a každý den ji uklízejí od neukázněných návštěvníků. I hotelová nabídka si výrazně polepšila a v dnešní době se můžete ubytovat v kvalitních a čistých hotelech, což bylo dříve prakticky nemožné.
Chorvatsko - Dovolená

Rabač a pláže

 

Na pláži jsou menší oblázky, štěrk, ale i skalní plotny, které byly na pláž postupně dovezeny. Jak tedy sami vidíte každý návštěvník pláže si přijde na své. Buď si můžete lehnout na malé oblázky, které vás příjemně masírují do zad, nebo na velké skalní plotny, které jsou většinou již v ranních hodinách zabrány prvními návštěvníky.

 

V okolí pláže jsou četné zátoky a hlavně krásné koupání a borové lesy. Největší pláž na Rabači se nachází v zátoce se jménem Maslinica, kde leží několik krásných a upravených kempů pro turisty. Pokud tedy chcete na Rabač do kempu, můžeme doporučit kemp Oliva, Narcis nebo Hedera a Mimosa. Návštěvníci těchto středisek mají k dispozici sportoviště, tobogány, ale také další zábavní činnosti, které mohou využít.

 

Pláže na Rabači jsou vyznamenány takzvaným oceněním Modré vlajky. Jedná se o nejlepší pláže a jachtařské přístavy. Jedná se především o pláže Maslinica, Lanterna, St. Andrea a také v neposlední řadě Girandella.

 

Pláže na Rabači jsou celkově členité, ale za to dokonale upravené a vždy čisté. O večerní zábavu se stará několik klubů, které jsou přímo na pláží a mnohdy se tancuje i ve vodě. Pokud pojedete na Rabač na dovolenou, můžete narazit na dětský karneval, kterého se mohou účastnit i vaše ratolesti.

 

Aktuální počasí v Lignano Sabbiadoro

[forecast location=“Lignano Sabbiadoro, Italy“ datelabel=“date(‚d. m. Y‘)“ forecast language=“CZ“ hidedata=“search,alerts“]

Mapa

Chorvatsko

3.7/5 - (3 votes)

Leave a Comment

0.0/5