Rabač, Chorvatsko

Rabač, Chorvatsko
Sdílej s ostatními cestovateli

Rabač je označován za rybářské městečko které má lehce pod 1500 obyvatel, ale má za to malý a významný přístav pro lodě a jachty, který je uznávaný po celém světě. Jedná se o sice malé, ale velmi rušné letovisko na jihovýchodním pobřeží. Rabač leží na stejnojmenné zátoce, která vznikla zatopením spodního toku Rabackého potoka.

First Minute Invia

 

Za poslední roky jde Rabač celkově nahoru a i tak malé městečko investuje nemalé peníze do svého zevnějšku. Jako odměnu se mu dostává čím dál tím více návštěvníků, kteří se do tohoto letoviska každý rok vrací.

 

Na atraktivitě si také získala místní pláž, která má doslova špičkovou úroveň a je vidět, že se o ni místní obyvatelé pečlivě starají a každý den ji uklízejí od neukázněných návštěvníků. I hotelová nabídka si výrazně polepšila a v dnešní době se můžete ubytovat v kvalitních a čistých hotelech, což bylo dříve prakticky nemožné.
Chorvatsko - Dovolená

Rabač a pláže

 

Na pláži jsou menší oblázky, štěrk, ale i skalní plotny, které byly na pláž postupně dovezeny. Jak tedy sami vidíte každý návštěvník pláže si přijde na své. Buď si můžete lehnout na malé oblázky, které vás příjemně masírují do zad, nebo na velké skalní plotny, které jsou většinou již v ranních hodinách zabrány prvními návštěvníky.

 

V okolí pláže jsou četné zátoky a hlavně krásné koupání a borové lesy. Největší pláž na Rabači se nachází v zátoce se jménem Maslinica, kde leží několik krásných a upravených kempů pro turisty. Pokud tedy chcete na Rabač do kempu, můžeme doporučit kemp Oliva, Narcis nebo Hedera a Mimosa. Návštěvníci těchto středisek mají k dispozici sportoviště, tobogány, ale také další zábavní činnosti, které mohou využít.

Podívejte se také na  Lagos, Praia Dona Ana, Portugalsko

 

Pláže na Rabači jsou vyznamenány takzvaným oceněním Modré vlajky. Jedná se o nejlepší pláže a jachtařské přístavy. Jedná se především o pláže Maslinica, Lanterna, St. Andrea a také v neposlední řadě Girandella.

 

Pláže na Rabači jsou celkově členité, ale za to dokonale upravené a vždy čisté. O večerní zábavu se stará několik klubů, které jsou přímo na pláží a mnohdy se tancuje i ve vodě. Pokud pojedete na Rabač na dovolenou, můžete narazit na dětský karneval, kterého se mohou účastnit i vaše ratolesti.

 

Aktuální počasí v Lignano Sabbiadoro

Jasno
zítra 19. 09. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr JV a proměnlivé počasí.
Jasno
čtvrtek 20. 09. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 30 ° C. Vítr SV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
pátek 21. 09. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr JV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Bouřka
sobota 22. 09. 2018 100%
Bouřka
Bouřky. Nejvyšší teploty 22 ° C. Vítr VSV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 100 %.
Částečně oblačno
neděle 23. 09. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 23 ° C. Vítr V o rychlosti 10 - 15 km/h.

Mapa

Rabač, Chorvatsko
3.67 (73.33%) 3 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *