Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Porto Vecchio, Korsika

Korsika je známá krásnými městy a luxusními plážemi, přičemž jedno z nich je také město Porto-Vecchio. Toto malebné město s zhruba deseti tisíci obyvateli leží na pobřeží u Zálivu Porto-Vecchio a je známé jako třetí nejzalidněnější město, typické jsou pro něj nádherné pláže, jako je Palombaggia, Santa Giulia či Cala Rossa.

First Minute Invia

Porto Vecchio je ale taktéž známé jako přístavní město s bohatou historií, která sahá až do starověku. Porto Vecchiu lze nazývat také jako Městem Soli, protože bylo vystavěno na slanovodních močálech, které byly časem odvodněny, aby se město i přístav mohl rozvíjet. Kromě toho, že se každý turista i tamní obyvatel cítí ve městečku pohodlně, potěší vás i klidná atmosféra, kterou vytváří bohatá síť malých kavárniček a restaurací.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Město má navíc pravidelnou trajektovou dopravu, a právě díky tomu na toto místo každoročně přijíždí více a více turistů, pro mnohé z nich se po čase stává Porto-Vecchio domovem. Zajímavostí je také určitě fakt černé kroniky – poblíž města totiž kdysi tragicky zemřel český zpěvák Karel Zich při potápění.

A jak už bylo řečeno, město Porto-Vecchio se pyšní bohatým množstvím pláží, které jsou považovány za nejkrásnější na světě. Krom již zmiňovaných lze nalézt na severu např. pláž San Ciprianu, Cala Rossa nebo Golfo di Sogno, na západě potom Bale de Rondinara, Plage Calalonga či Capo Pertusato.

Zůstaneme ale u nejznámější pláže Palombaggia, která patří k těm nejnavštěvovanějším možná proto, že je doslova dech beroucí. Pláž Palombaggia, ostatně jako všechny pláže na Korsice, jsou nedotčené, čisté a přírodně krásné. Písek je zlatavý, moře je křišťálově čisté a v okolí naleznete spoustu žulových narůžovělých skalisek, které na krásné atmosféře jen přidávají. Unikátem této pláže jsou i borovice, které ji lemují a svým tvarem připomínají slunečníky. U pláže je samozřejmě možnost navštívit několik restaurací, barů a občerstvení. Oblíbenou je ale i pláž Rondinara nebo Santa Giulia, která se pyšní bílým pískem a tyrkysovým mořem, čímž se vyrovná karibským plážím.

I korsický Porto Vecchio tak nabízí svým turistům mnoho možností, pokud nechcete trávit volný čas prohlížením kulturních památek, můžete se vydat do hor, nebo trávit čas na krásných plážích.

 

Aktuální počasí: Porto Vecchio – Korsika

[forecast location=“Porto-Vecchio, France“ datelabel=“date(‚d. m. Y‘)“ forecast language=“CZ“ hidedata=“search,alerts“]

Mapa: Porto Vecchio

Francie

4.5/5 - (4 votes)

2 Comments

 • martin
  Posted 29.5.2015 at 8.54

  Dobrý den,

  zaujal mě tento ostrov, ale chtěl bych i jiné zážitky než jen prožít celou dovolenou na pláži. Jsou na ostrově nějaké zajímavé kulturní památky nebo turistické trasy v přírodě?

  Odpovědět
 • Petr Malec
  Posted 29.5.2015 at 9.21

  Dobrý den Martine,
  Korsika samozřejmě není jen moře a pláž, ale najdete tu spoustu památek a spousty krásných měst.

  Za zmínku stojí například město Ajaccio, kde je spousty památek na počest narození Napoleona Bonaparte, který sice už vícekrát toto město nenavštívil, ale jeho rodiště zůstane napořád.

  Co se týká přírody a adrenalinu tak například můžete navštívit 70 metrový vodopád Piscia di Gallo, kde poznáte panenskou přírodu Korsiky a protáhnete nohy, jelikož je to procházka asi na hodinu.
  Nebo můžete vyzkoušet kaskády Du Polischellu a tvz. „aquatrek“, kdy se budete „brodit“ skrz 12 krásných jezírek, které tvoří nad sebou kaskády a jsou propojeny malým potůčkem.

  Jak říkám Korsika má spousty krásných památek i mnoho dalších způsobů využití než jen ležet a povalovat se na pláží, takže si každý najde to své 🙂

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5