Porto Vecchio, Korsika

Porto Vecchio, Korsika
Sdílej s ostatními cestovateli

Korsika je známá krásnými městy a luxusními plážemi, přičemž jedno z nich je také město Porto-Vecchio. Toto malebné město s zhruba deseti tisíci obyvateli leží na pobřeží u Zálivu Porto-Vecchio a je známé jako třetí nejzalidněnější město, typické jsou pro něj nádherné pláže, jako je Palombaggia, Santa Giulia či Cala Rossa.

First Minute Invia

Porto Vecchio je ale taktéž známé jako přístavní město s bohatou historií, která sahá až do starověku. Porto Vecchiu lze nazývat také jako Městem Soli, protože bylo vystavěno na slanovodních močálech, které byly časem odvodněny, aby se město i přístav mohl rozvíjet. Kromě toho, že se každý turista i tamní obyvatel cítí ve městečku pohodlně, potěší vás i klidná atmosféra, kterou vytváří bohatá síť malých kavárniček a restaurací.

Město má navíc pravidelnou trajektovou dopravu, a právě díky tomu na toto místo každoročně přijíždí více a více turistů, pro mnohé z nich se po čase stává Porto-Vecchio domovem. Zajímavostí je také určitě fakt černé kroniky – poblíž města totiž kdysi tragicky zemřel český zpěvák Karel Zich při potápění.

A jak už bylo řečeno, město Porto-Vecchio se pyšní bohatým množstvím pláží, které jsou považovány za nejkrásnější na světě. Krom již zmiňovaných lze nalézt na severu např. pláž San Ciprianu, Cala Rossa nebo Golfo di Sogno, na západě potom Bale de Rondinara, Plage Calalonga či Capo Pertusato.

Zůstaneme ale u nejznámější pláže Palombaggia, která patří k těm nejnavštěvovanějším možná proto, že je doslova dech beroucí. Pláž Palombaggia, ostatně jako všechny pláže na Korsice, jsou nedotčené, čisté a přírodně krásné. Písek je zlatavý, moře je křišťálově čisté a v okolí naleznete spoustu žulových narůžovělých skalisek, které na krásné atmosféře jen přidávají. Unikátem této pláže jsou i borovice, které ji lemují a svým tvarem připomínají slunečníky. U pláže je samozřejmě možnost navštívit několik restaurací, barů a občerstvení. Oblíbenou je ale i pláž Rondinara nebo Santa Giulia, která se pyšní bílým pískem a tyrkysovým mořem, čímž se vyrovná karibským plážím.

Podívejte se také na  Lefkada, pláž Kathisma, Řecko

I korsický Porto Vecchio tak nabízí svým turistům mnoho možností, pokud nechcete trávit volný čas prohlížením kulturních památek, můžete se vydat do hor, nebo trávit čas na krásných plážích.

 

Aktuální počasí: Porto Vecchio – Korsika

Déšť
dnes 19. 11. 2018 100%
Déšť
Déšť. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr SV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 100 %. Dešťové srážky kolem 12 mm.
Částečně oblačno
zítra 20. 11. 2018 20%
Částečně oblačno
Ráno zataženo, odpoledne slunečno. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr SSV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Možnost deště
středa 21. 11. 2018 60%
Možnost deště
Ráno slabý déšť. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 15 - 25 km/h. Pravděpod. deště 60 %.
Jasno
čtvrtek 22. 11. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr Z o rychlosti 10 - 15 km/h.
Možnost deště
pátek 23. 11. 2018 40%
Možnost deště
Odpolední přeháňky. Nejvyšší teploty 19 ° C. Vítr V o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 40 %.

Mapa: Porto Vecchio

Porto Vecchio, Korsika
4.5 (90%) 4 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

2 thoughts on “Porto Vecchio, Korsika

 1. martin

  Dobrý den,

  zaujal mě tento ostrov, ale chtěl bych i jiné zážitky než jen prožít celou dovolenou na pláži. Jsou na ostrově nějaké zajímavé kulturní památky nebo turistické trasy v přírodě?

 2. Petr Malec

  Dobrý den Martine,
  Korsika samozřejmě není jen moře a pláž, ale najdete tu spoustu památek a spousty krásných měst.

  Za zmínku stojí například město Ajaccio, kde je spousty památek na počest narození Napoleona Bonaparte, který sice už vícekrát toto město nenavštívil, ale jeho rodiště zůstane napořád.

  Co se týká přírody a adrenalinu tak například můžete navštívit 70 metrový vodopád Piscia di Gallo, kde poznáte panenskou přírodu Korsiky a protáhnete nohy, jelikož je to procházka asi na hodinu.
  Nebo můžete vyzkoušet kaskády Du Polischellu a tvz. „aquatrek“, kdy se budete „brodit“ skrz 12 krásných jezírek, které tvoří nad sebou kaskády a jsou propojeny malým potůčkem.

  Jak říkám Korsika má spousty krásných památek i mnoho dalších způsobů využití než jen ležet a povalovat se na pláží, takže si každý najde to své 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *