Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrov Chrissi, Zlatá pláž, Řecko

Rozmanitý ostrov Kréta láká ke svému průzkumu turisty všech věkových skupin a národností. Během hlavní turistické sezóny zde stoupne počet obyvatel rovnou několikanásobně. A není se čemu divit. Vždyť je to právě Kréta, která nabízí dlouhé písčité pláže, průzračné tyrkysové moře, příjemné taverny s tradiční řeckou atmosférou, nespočet památek i několik klenotů, které jsou součástí přilehlých ostrůvků. Jedním z nich je i ostrov Chrissi a jeho proslulá Zlatá pláž (Golden Beach).

First Minute Invia

Chrissi aneb Seznamte se, prosím

Krétu obklopuje 81 menších či větších ostrůvků a jedním z nich je i Chrissi Island – ostrov, který najdete asi 15 km jižně od města Ierapetra v Lybijském moři. Ačkoli není ostrov svou rozlohou (5 kilometrů čtverečných) nijak velký, jeho krása je nezpochybnitelná. Ne nadarmo se mu proto přezdívá „evropský Karibik“. Nabízí několik malebných zátok, písečné pláže i horu jménem Kefala, která dosahuje „úctyhodných“ 27 metrů. Ostrov je pokryt cedrovým lesem s přibližnou rozlohou 35 hektarů. Jde pravděpodobně o poslední takový les v Evropě. Cedrů je tu něco málo přes tisícovku a některé z nich jsou dokonce 300 let staré.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Chrissi?

 • Skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování
 • Ochutnávka řeckých specialit v jedné ze dvou místních taveren
 • Odpočinek na zdejších plážích
 • Prohlídka zátoky Belegrina s „lasturovou pláží
 • Průzkum zbytků staré kaple Agios Nikolaos ze 13. století na západní straně ostrova
 • Prohlídka solných pánví, ve kterých dodnes krystalizuje sůl

Řecko - Kréta

Golden beach jako ztělesnění karibské dokonalosti

Jakmile se vylodíte v přístavu, ke Golden Beach vás dovede značená stezka, kterou absolvujete asi za pět minut. Pláž je známá nejen svou krásou, tyrkysovým mořem, ale také obřími vlnami. Pokud vás neodradí, můžete se oddávat podmořskému dobrodružství a prozkoumat zdejší zkameněliny, kterých je zde zhruba pět desítek. Vědci odhadují, že stáří některých z nich se může vyšplhat na úctyhodných 350 000 let! Protože je však pobřeží poměrně skalnaté a plné na první pohled neviditelných překážek, doporučujeme boty do vody. Na pláži je rozloženo nespočet lehátek a slunečníků, za které si ale odpovídajícím způsobem zaplatíte (set dvou lehátek se slunečníkem vás vyjde na 15 eur).

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Kréta naleznete ZDE.

Krásu ostrova Chrissi a Zlaté pláže můžete vidět i na videu:

Aktuální počasí: Ostrov Chrissi, Zlatá pláž, Řecko

CHRISSI ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Ostrov Chrissi, Zlatá pláž

Ierapetra, Řecko

4.2/5 - (8 votes)

1 Comment

 • Mína
  Posted 30.9.2018 at 11.04

  Na ostrůvek Chrissi vyplouvají denodenně lodě z blízkého letoviska Ierapetra, v dopoledních hodinách plují tam a odpoledne zase svážejí turisty zpět – na ostrově je totiž zakázáno nocovat. Doporučuji k návštěvě, jsou tu opravdu nádherné pláže.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5