Lefkada, Řecko

Lefkada, Řecko

Láká vás trávit letošní dovolenou na jednom z nejnavštěvovanějších míst? Pak jistě mezi své volby zařadíte Řecko. Řecko se stává jasnou volbou proto, že nabízí svým turistům celou řadu možností s tím, že je jen na vás, kdy si budete chtít dovolenou užít. Krásné počasí je tady totiž už od května až do října.

First Minute Invia

Řecko se pyšní celou řadou krásných pláží a je jen na vás, která se stále vašim útočištěm, nicméně za jednu z nejkrásnějších lze považovat pláž zvanou Porto Katziki, v překladu Kozí zátoka je pláž nacházející se na Lefkadě a oproti jiným místům v Řecku lze říci, že právě Lefkada má stále celou řadu nedotčených míst. A jak už bylo řečeno, pro váš může být zajímavá právě pláž Porto Katziki, která patří do první desítky nejkrásnějších pláží na světě. Proč se řadí mezi nejkrásnější? Možná to bude tím, že voda je krásně čistá, tyrkysová, dech beroucí, možná to bude čistým bílým pískem. Jedinou nevýhodou je, že pláž je hůře dostupná, nicméně pokud absolvujete úzkou cestičku, která se klikatí, dostanete se bez problému.
Lefkada - Řecko

Pro české i zahraniční turisty je na Lefkadě zajímavé i to, jak žijí místní obyvatelé. Pokud je pro vás osel jako dopravní prostředek nebo oblečení starých předků minulostí, pro tamní obyvatele je to stálá současnost, na kterou jsou pyšni. Na Lefkadě je jistě zajímavé také to, že se zde můžete setkat s celou řadou malých zemětřesení, která ovšem nepatří mezi nebezpečná, tudíž je i tak obyvatelé berou jako součást života.

Lefkada však neznamená jen krásné pláže a výbornou kuchyni. Lefkada je totiž také bohatá na historii o které se můžete dozvědět už jen z pobytu na místě. A pokud vám nebude stačit navštívit pouze Porto Katziki, určitě doporučujeme podívat se také na pláž Egremnoi a Milos. Turisté si bezpochyb zamilují také městečko Nidri, jehož okolí tvoří hustá vegetace citrusů, datlových palem, vinic a fíkovníků. V noci vás samozřejmě pohltí bohatý noční život, který můžete trávit v luxusních barech nebo diskotékách.

Podívejte se také na  Korfu, pláž Avlaki, Řecko

Turistům se zároveň doporučuje navštívit i sladkovodní krasový vodopád, který má v nejteplejších letních dnech teplotu, při které údajně začnete „drkotat zuby“ – ale znáte lepší osvěžení v létě?
Ať už je to kvůli plážím nebo tamnímu životu, Řecko patří bez pochyb mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst v Evropě.

 

Aktuální počasí: Lefkada, Řecko

Bouřka
dnes 21. 03. 2018 80%
Bouřka
Bouřky. Nejvyšší teploty 17 ° C. Vítr J o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 80 %. Místy možnost silného deště.
Možnost bouřek
zítra 22. 03. 2018 60%
Možnost bouřek
Během odpoledne se vyvinou bouřky. Nejvyšší teploty 21 ° C. Vítr JV o rychlosti 25 - 40 km/h. Pravděpod. deště 60 %.
Bouřka
pátek 23. 03. 2018 80%
Bouřka
Bouřky. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr Z o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 80 %.
Možnost deště
sobota 24. 03. 2018 60%
Možnost deště
Přeháňky. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr Z o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 60 %.
Déšť
neděle 25. 03. 2018 90%
Déšť
Déšť a hřmění. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr JV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 90 %.

Mapa: Lefkada

Lefkada, Řecko
4.75 (95%) 4 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *