Lefkada, Řecko

Lefkada, Řecko
Sdílej s ostatními cestovateli

Láká vás trávit letošní dovolenou na jednom z nejnavštěvovanějších míst? Pak jistě mezi své volby zařadíte Řecko. Řecko se stává jasnou volbou proto, že nabízí svým turistům celou řadu možností s tím, že je jen na vás, kdy si budete chtít dovolenou užít. Krásné počasí je tady totiž už od května až do října.

First Minute Invia

Řecko se pyšní celou řadou krásných pláží a je jen na vás, která se stále vašim útočištěm, nicméně za jednu z nejkrásnějších lze považovat pláž zvanou Porto Katziki, v překladu Kozí zátoka je pláž nacházející se na Lefkadě a oproti jiným místům v Řecku lze říci, že právě Lefkada má stále celou řadu nedotčených míst. A jak už bylo řečeno, pro váš může být zajímavá právě pláž Porto Katziki, která patří do první desítky nejkrásnějších pláží na světě. Proč se řadí mezi nejkrásnější? Možná to bude tím, že voda je krásně čistá, tyrkysová, dech beroucí, možná to bude čistým bílým pískem. Jedinou nevýhodou je, že pláž je hůře dostupná, nicméně pokud absolvujete úzkou cestičku, která se klikatí, dostanete se bez problému.
Lefkada - Řecko

Pro české i zahraniční turisty je na Lefkadě zajímavé i to, jak žijí místní obyvatelé. Pokud je pro vás osel jako dopravní prostředek nebo oblečení starých předků minulostí, pro tamní obyvatele je to stálá současnost, na kterou jsou pyšni. Na Lefkadě je jistě zajímavé také to, že se zde můžete setkat s celou řadou malých zemětřesení, která ovšem nepatří mezi nebezpečná, tudíž je i tak obyvatelé berou jako součást života.

Lefkada však neznamená jen krásné pláže a výbornou kuchyni. Lefkada je totiž také bohatá na historii o které se můžete dozvědět už jen z pobytu na místě. A pokud vám nebude stačit navštívit pouze Porto Katziki, určitě doporučujeme podívat se také na pláž Egremnoi a Milos. Turisté si bezpochyb zamilují také městečko Nidri, jehož okolí tvoří hustá vegetace citrusů, datlových palem, vinic a fíkovníků. V noci vás samozřejmě pohltí bohatý noční život, který můžete trávit v luxusních barech nebo diskotékách.

Podívejte se také na  Protaras, Fig Tree Bay, Kypr

Turistům se zároveň doporučuje navštívit i sladkovodní krasový vodopád, který má v nejteplejších letních dnech teplotu, při které údajně začnete „drkotat zuby“ – ale znáte lepší osvěžení v létě?
Ať už je to kvůli plážím nebo tamnímu životu, Řecko patří bez pochyb mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst v Evropě.

 

Aktuální počasí: Lefkada, Řecko

Jasno
Pondělí 20. 08. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejnižší teploty 23 ° C.
Jasno
zítra 21. 08. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 33 ° C. V Vítr měnící se na Z o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
středa 22. 08. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 33 ° C. VSV Vítr měnící se na ZSZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
čtvrtek 23. 08. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 34 ° C. VSV Vítr měnící se na SZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
pátek 24. 08. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 32 ° C. Vítr SSZ o rychlosti 10 - 15 km/h.

Mapa: Lefkada

Lefkada, Řecko
4.75 (95%) 4 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *