Zlaté písky, Bulharsko

Zlaté písky, Bulharsko
Sdílej s ostatními cestovateli
  • 8
    Shares

Mysleli jste si, že ty nejkrásnější pláže naleznete mimo Evropu? Je to přesně naopak. Ne nadarmo se říká, že Evropa je bohatým společenstvím. A toho zde platí i co se dovolené týče. Pokud stále nevíte, kam letos vyrazíte, rozhodně vám doporučujeme vyzkoušet Zlaté písky v Bulharsku, které patří k nejznámější a nejnavštěvovanější tamní oblasti.

First Minute Invia

Proč právě Zlaté písky? Je to jednoduché. Název vznikl právě díky zlatavému písku a pozvolnému vzestupu do teplého moře. Jedná se tak o naprosto ideální kombinaci pro ty, kteří chtějí trávit většinu své dovolené právě na pláži. Letovisko Zlaté písky leží zhruba 25 km severně od Varny. Výhodou pro nadšence přírody je, že v blízkosti letoviska je přírodní rezervace, která je ideální jak na procházky, tak zkoumání tamní přírody.

Co se týče turistů, možná pro vás bude překvapením, že právě zde se sjíždějí především Němci. Německá návštěvnost tvoří zhruba polovinu osazenstva. V případě ubytování zde naleznete celou řadu hotelů, většina z nich byla postavena okolo roku 1960. Velkou výhodou je, že celá řada hotelů je stavěna prakticky hned u moře. Jak ale lze předpokládat, právě tyto budou nejdražší a nejhonosnější. Můžeme jmenovat např. hotely: Allegra, Slavey, Park Hotel Odessos, Dana Palace, Varshava nebo Green Park. Je jich tu celá řada.

Pokud budete trávit většinu času na pláži, očekávejte společně s turisty slunečníky, lehátka a příjemnou atmosféru. Moře je teplé, vstup do vody mírný, přičemž, jak už bylo řečeno, písek jasně zlatavý.

Pro zvídavé turisty doporučujeme navštívit i přírodní rezervaci Zlaté písky. Jedná se o zajímavý les pojmenovaný jako Hanučské lesy, kde můžete chodit po vyznačených cestách a potkáte zde kromě listnatých stromů také spoustu keřů. Hluboko v lese vás pak přivítá Fontána sedmi počestníků, což je fontána sedmi svatých.

Podívejte se také na  Kassiopi, pláž Bataria, Řecko

Co se dopravy týče, nejsou ani Zlaté písky zaostalé. Do Varny se lze dostat snadno autobusem (MHD). A pokud vás zajímá kultura a místní kuchyně, určitě doporučujeme projít si promenádu restaurací a barů, kde ochutnáte místní speciality, ale i klasické dobroty. Malé děti potěší zmrzlinářské stánky a ženy i klasické obchody s potravinami.

Pokud tedy chcete letošní léto trávit na jedné z nejlépe hodnocených pláží Evropy, jsou pro vás Zlaté písky tou pravou volbou. Nabídku dovolené právě na Zlaté písky naleznete zde.

Aktuální počasí: Zlaté písky, Bulharsko

Jasno
Pondělí 22. 10. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejnižší teploty 14 ° C.
Jasno
zítra 23. 10. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 24 ° C. Vítr JZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Částečně oblačno
středa 24. 10. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 26 ° C. Vítr JJZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
čtvrtek 25. 10. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr J o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
pátek 26. 10. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 31 ° C. Vítr JZ o rychlosti 10 - 15 km/h.

Mapa: Zlaté písky

Zlaté písky, Bulharsko
4.86 (97.14%) 7 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli
  • 8
    Shares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *