Zlaté písky, Bulharsko

Sdílej s ostatními cestovateli
  • 8
    Shares

Mysleli jste si, že ty nejkrásnější pláže naleznete mimo Evropu? Je to přesně naopak. Ne nadarmo se říká, že Evropa je bohatým společenstvím. A toho zde platí i co se dovolené týče. Pokud stále nevíte, kam letos vyrazíte, rozhodně vám doporučujeme vyzkoušet Zlaté písky v Bulharsku, které patří k nejznámější a nejnavštěvovanější tamní oblasti.

First Minute Invia

Proč právě Zlaté písky? Je to jednoduché. Název vznikl právě díky zlatavému písku a pozvolnému vzestupu do teplého moře. Jedná se tak o naprosto ideální kombinaci pro ty, kteří chtějí trávit většinu své dovolené právě na pláži. Letovisko Zlaté písky leží zhruba 25 km severně od Varny. Výhodou pro nadšence přírody je, že v blízkosti letoviska je přírodní rezervace, která je ideální jak na procházky, tak zkoumání tamní přírody.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co se týče turistů, možná pro vás bude překvapením, že právě zde se sjíždějí především Němci. Německá návštěvnost tvoří zhruba polovinu osazenstva. V případě ubytování zde naleznete celou řadu hotelů, většina z nich byla postavena okolo roku 1960. Velkou výhodou je, že celá řada hotelů je stavěna prakticky hned u moře. Jak ale lze předpokládat, právě tyto budou nejdražší a nejhonosnější. Můžeme jmenovat např. hotely: Allegra, Slavey, Park Hotel Odessos, Dana Palace, Varshava nebo Green Park. Je jich tu celá řada.

Pokud budete trávit většinu času na pláži, očekávejte společně s turisty slunečníky, lehátka a příjemnou atmosféru. Moře je teplé, vstup do vody mírný, přičemž, jak už bylo řečeno, písek jasně zlatavý.

Podívejte se také na  Pláž Rupa – ostrov Krk, Chorvatsko

Pro zvídavé turisty doporučujeme navštívit i přírodní rezervaci Zlaté písky. Jedná se o zajímavý les pojmenovaný jako Hanučské lesy, kde můžete chodit po vyznačených cestách a potkáte zde kromě listnatých stromů také spoustu keřů. Hluboko v lese vás pak přivítá Fontána sedmi počestníků, což je fontána sedmi svatých.

Co se dopravy týče, nejsou ani Zlaté písky zaostalé. Do Varny se lze dostat snadno autobusem (MHD). A pokud vás zajímá kultura a místní kuchyně, určitě doporučujeme projít si promenádu restaurací a barů, kde ochutnáte místní speciality, ale i klasické dobroty. Malé děti potěší zmrzlinářské stánky a ženy i klasické obchody s potravinami.

Pokud tedy chcete letošní léto trávit na jedné z nejlépe hodnocených pláží Evropy, jsou pro vás Zlaté písky tou pravou volbou. Nabídku dovolené právě na Zlaté písky naleznete zde.

Aktuální počasí: Zlaté písky, Bulharsko

[forecast location=”Varna – Akchelar, Bulgaria” datelabel=”date(‘d. m. Y')” forecast language=”CZ” hidedata=”search,alerts”]

Mapa: Zlaté písky


Sdílej s ostatními cestovateli
  • 8
    Shares

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *