Zlaté písky, Bulharsko

Zlaté písky, Bulharsko
Sdílej s ostatními cestovateli
  • 8
    Shares

Mysleli jste si, že ty nejkrásnější pláže naleznete mimo Evropu? Je to přesně naopak. Ne nadarmo se říká, že Evropa je bohatým společenstvím. A toho zde platí i co se dovolené týče. Pokud stále nevíte, kam letos vyrazíte, rozhodně vám doporučujeme vyzkoušet Zlaté písky v Bulharsku, které patří k nejznámější a nejnavštěvovanější tamní oblasti.

First Minute Invia

Proč právě Zlaté písky? Je to jednoduché. Název vznikl právě díky zlatavému písku a pozvolnému vzestupu do teplého moře. Jedná se tak o naprosto ideální kombinaci pro ty, kteří chtějí trávit většinu své dovolené právě na pláži. Letovisko Zlaté písky leží zhruba 25 km severně od Varny. Výhodou pro nadšence přírody je, že v blízkosti letoviska je přírodní rezervace, která je ideální jak na procházky, tak zkoumání tamní přírody.

Co se týče turistů, možná pro vás bude překvapením, že právě zde se sjíždějí především Němci. Německá návštěvnost tvoří zhruba polovinu osazenstva. V případě ubytování zde naleznete celou řadu hotelů, většina z nich byla postavena okolo roku 1960. Velkou výhodou je, že celá řada hotelů je stavěna prakticky hned u moře. Jak ale lze předpokládat, právě tyto budou nejdražší a nejhonosnější. Můžeme jmenovat např. hotely: Allegra, Slavey, Park Hotel Odessos, Dana Palace, Varshava nebo Green Park. Je jich tu celá řada.

Pokud budete trávit většinu času na pláži, očekávejte společně s turisty slunečníky, lehátka a příjemnou atmosféru. Moře je teplé, vstup do vody mírný, přičemž, jak už bylo řečeno, písek jasně zlatavý.

Pro zvídavé turisty doporučujeme navštívit i přírodní rezervaci Zlaté písky. Jedná se o zajímavý les pojmenovaný jako Hanučské lesy, kde můžete chodit po vyznačených cestách a potkáte zde kromě listnatých stromů také spoustu keřů. Hluboko v lese vás pak přivítá Fontána sedmi počestníků, což je fontána sedmi svatých.

Podívejte se také na  Dalyan, Iztuzu Beach, Turecko

Co se dopravy týče, nejsou ani Zlaté písky zaostalé. Do Varny se lze dostat snadno autobusem (MHD). A pokud vás zajímá kultura a místní kuchyně, určitě doporučujeme projít si promenádu restaurací a barů, kde ochutnáte místní speciality, ale i klasické dobroty. Malé děti potěší zmrzlinářské stánky a ženy i klasické obchody s potravinami.

Pokud tedy chcete letošní léto trávit na jedné z nejlépe hodnocených pláží Evropy, jsou pro vás Zlaté písky tou pravou volbou. Nabídku dovolené právě na Zlaté písky naleznete zde.

Aktuální počasí: Zlaté písky, Bulharsko

Jasno
dnes 18. 12. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr JZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
zítra 19. 12. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 23 ° C. Vítr ZJZ a proměnlivé počasí.
Částečně oblačno
čtvrtek 20. 12. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 23 ° C. Vítr JZ a proměnlivé počasí.
Částečně oblačno
pátek 21. 12. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 20 ° C. Vítr JJZ a proměnlivé počasí.
Částečně oblačno
sobota 22. 12. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 20 ° C. Vítr JJZ a proměnlivé počasí.

Mapa: Zlaté písky

Zlaté písky, Bulharsko
4.86 (97.14%) 7 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli
  • 8
    Shares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *