Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pláž Miejska Świnoujscie, Svinoústí, Polsko

V Česku převládají dvě základní nepravdy. Ta první říká, že nejbližší moře u nás je to Jaderské, ta druhá, že Poláci nemají dobrého nic, jen sladké Krówki. Rádi tyto mýty vyvrátíme a přidáme pár důvod, proč do Polska zamířit. Jedním z nich je i to, že tady najdete spoustu překrásných pláží. Příkladem budiž pláž Miejska Świnoujscie, ve stejnojmenném lázeňském městečku.

First Minute Invia

Svinoústí aneb seznamte se, prosím

Svinoústí, v polštině Świnoujscie, je město na severovýchodním okraji Polska. Už od roku 1887 zde fungují i lázně a město se tak prezentuje nejen jako přístavní, ale i jako lázeňské centrum. Svinoústí se rozkládá na třech ostrovech – Usedom, Volyň a Karsibór. Součástí katastru města je ale ještě další zhruba padesátka neobydlených ostrůvků. Zajímavostí je ústí řeky Svina, které je tak velké, že jím mohou proplouvat velké námořní lodě. Řeka se vlévá do Baltského moře, kde spousta Čechů trávila v minulosti svou dovolenou. A jinak tomu není ani dnes. Obliba dovolené u Baltského moře opětovně stoupá.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat ve Svinoústí?

  • Odpočinek na zdejších plážích
  • Ochutnávka tradičních polských specialit
  • Procházka ke starobylému mlýnu na pláži Miejska Świnoujscie
  • Procházka po místní promenádě
  • Odpočinek v lázních a lázeňských domech
  • Pozorování neškodných medúz v moři
  • Prohlídka lázeňského parku
  • Návštěva Andělské pevnosti z období druhé světové války

Pláž Miejska Świnoujscie láká na kitesurfing i klid a soukromí

Na pláž se dostanete jednoduše automobilem. Zastavíte asi na 100 metrů vzdáleném parkovišti, odkud k moři dojdete pěšky. Pláž je pokryta jemným pískem a vstup do vody je tady velmi pozvolný. Proto je vhodná také pro hůře pohyblivé osoby nebo rodiny s menšími dětmi. Na pláži můžete provozovat řadu vodních sportů. Ideální podmínky má Miejska Świnoujscie třeba pro kitesurfing. Ikonickou dominantou pláže je starobylý větrný mlýn, který v současnosti slouží jako maják – vyhledávaná turistická atrakce a objekt vhodný pro fotografování.

Aktuální nabídku zájezdů do Polska najdete ZDE.

Pláž Miejska Świnoujscie na videu:

Aktuální počasí: Miejska Świnoujscie, Svinoústí, Polsko

Svinoústí POLSKO

Mapa: Miejska Świnoujscie, Svinoústí

4/5 - (3 votes)

Leave a Comment

0.0/5