Antalya, Turecko

Antalya, Turecko

Turisté toto místo milují, pravidelně se do něj vracejí, nabízí spoustu zajímavé historie, krásné přírody a hlavně úžasnou dovolenou – ano přesně tak, řeč je o Antalyi, centrem oblasti zvané Turecká riviéra.

Je důležité si však neplést Antalyu, staré město a Antalyu nové město. Od pohledu působí staré město řeckým dojmem, nachází se zde přístav, přičemž v něm mohou turisté navštívit různé restaurace či obchůdky. Novým městem Antalya se označuje zase vše, co nepatří do města starého. V nové Antalyi žije skoro 2 miliony lidí.

V novém městě je vůbec nejvýstavnější částí bulvár Sarampol, který se nachází severně od starého města. Pokud se rozhodnete vydat právě tam, určitě budete míst spoustu možností, jak se ubytovat. Jsou zhruba 4 možnosti, což jsou buď hotelové komplexy u západní pláže Konyaalti nebo hotelové komplexy v oblasti Lara. Jestliže se ale hodláte ubytovat ve starém městě, pak na vás bude čekat široká škála nabídky penzionů, které jsou nejvýhodnější.
Turecko
Když se ale přesuneme k tomu nejdůležitějšímu, což jsou pláže, také Antalya se má skutečně čím pochlubit. Má hned dvě velké pláže. Turisté mohou zavítat na pláž Konyaalti, která je blízko města s volným vstupem. Jedná se o pláže, která je sice pokryta místy kamínky, ale zato je velmi čistá a ne příliš přelidněná. Krásně přiléhá s restauracemi a za poplatek si můžete lehnout na lehátko se slunečníkem.

Východní pláž Lara se zase nachází asi 10 kilometrů od města na východ a platí se zde poplatek za vstup. Lara je opravdu velká a dlouhá pláž, která cestovatelům nabídne jemný bílý písek. Kdo se sem chce dostat, může buď autobusem nebo dolmuší. Tuto pláž navštěvují především Němci a Rusové.

Podívejte se také na  Pláž Patara, Turecká riviéra, Turecko

Antalye má samozřejmě mnoho dalších pláží, zejména soukromých, které se nachází pod útesy. V sezóně se vyplatí si za vstup zaplatit malý poplatek, protože právě na soukromých plážích se vám naskytne daleko více soukromí.

Antalye má tedy pro všechny co nabídnout, ať už se jedná o typické dovolenkáře, kteří si chtějí jen odpočinout, tak i pro akčnější cestovatele a dobrodruhy. O nabídce dovolené v Antalyi se dozvíte zde.

 

Aktuální počasí: Antalya, Turecko

Možnost deště
Pondělí 22. 01. 2018 50%
Možnost deště
Ranní občasný slabý déšť. Nejnižší teploty 9 ° C.
Jasno
zítra 23. 01. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr SSZ o rychlosti 15 - 30 km/h. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Možnost deště
středa 24. 01. 2018 40%
Možnost deště
Přeháňky. Nejvyšší teploty 11 ° C. Vítr SSZ o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 40 %.
Částečně oblačno
čtvrtek 25. 01. 2018 0%
Částečně oblačno
Většinou jasno a větrno. Nejvyšší teploty 10 ° C. Vítr SSZ o rychlosti 25 - 40 km/h.
Jasno
pátek 26. 01. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 11 ° C. Vítr SSZ o rychlosti 25 - 40 km/h.

Mapa: Antalya

Antalya, Turecko
5 (100%) 5 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *