Antalya, Turecko

Antalya, Turecko

Turisté toto místo milují, pravidelně se do něj vracejí, nabízí spoustu zajímavé historie, krásné přírody a hlavně úžasnou dovolenou – ano přesně tak, řeč je o Antalyi, centrem oblasti zvané Turecká riviéra.

Je důležité si však neplést Antalyu, staré město a Antalyu nové město. Od pohledu působí staré město řeckým dojmem, nachází se zde přístav, přičemž v něm mohou turisté navštívit různé restaurace či obchůdky. Novým městem Antalya se označuje zase vše, co nepatří do města starého. V nové Antalyi žije skoro 2 miliony lidí.

V novém městě je vůbec nejvýstavnější částí bulvár Sarampol, který se nachází severně od starého města. Pokud se rozhodnete vydat právě tam, určitě budete míst spoustu možností, jak se ubytovat. Jsou zhruba 4 možnosti, což jsou buď hotelové komplexy u západní pláže Konyaalti nebo hotelové komplexy v oblasti Lara. Jestliže se ale hodláte ubytovat ve starém městě, pak na vás bude čekat široká škála nabídky penzionů, které jsou nejvýhodnější.
Turecko
Když se ale přesuneme k tomu nejdůležitějšímu, což jsou pláže, také Antalya se má skutečně čím pochlubit. Má hned dvě velké pláže. Turisté mohou zavítat na pláž Konyaalti, která je blízko města s volným vstupem. Jedná se o pláže, která je sice pokryta místy kamínky, ale zato je velmi čistá a ne příliš přelidněná. Krásně přiléhá s restauracemi a za poplatek si můžete lehnout na lehátko se slunečníkem.

Východní pláž Lara se zase nachází asi 10 kilometrů od města na východ a platí se zde poplatek za vstup. Lara je opravdu velká a dlouhá pláž, která cestovatelům nabídne jemný bílý písek. Kdo se sem chce dostat, může buď autobusem nebo dolmuší. Tuto pláž navštěvují především Němci a Rusové.

Podívejte se také na  Benátky – pláž Jesolo, Itálie

Antalye má samozřejmě mnoho dalších pláží, zejména soukromých, které se nachází pod útesy. V sezóně se vyplatí si za vstup zaplatit malý poplatek, protože právě na soukromých plážích se vám naskytne daleko více soukromí.

Antalye má tedy pro všechny co nabídnout, ať už se jedná o typické dovolenkáře, kteří si chtějí jen odpočinout, tak i pro akčnější cestovatele a dobrodruhy. O nabídce dovolené v Antalyi se dozvíte zde.

 

Aktuální počasí: Antalya, Turecko

Jasno
dnes 23. 09. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 31 ° C. SSZ Vítr měnící se na JJZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
zítra 24. 09. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 31 ° C. Vítr JZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
pondělí 25. 09. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 31 ° C. Vítr JJV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
úterý 26. 09. 2017 20%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 29 ° C. Vítr JJV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
středa 27. 09. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 30 ° C. ZSZ Vítr měnící se na J o rychlosti 15 - 25 km/h.

Mapa: Antalya

Antalya, Turecko
5 (100%) 5 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *