Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrov Hvar, pláž Dubovica, Chorvatsko

Hvaru se ne nadarmo přezdívá „král mezi dalmatskými ostrovy“. Vzhledem ke své strategické poloze byl znám už od dob staré antiky. Díky velice mírnému a příjemnému podnebí, teplým zimám a dlouhým létům si ho zamilovali návštěvníci z celého světa. Ty sem přitahuje velkolepá středomořská příroda, bohatá architektura a noční život. Není se tak čemu divit, že Hvar je dnes považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů Chorvatska, který ukrývá nejednu plážovou perlu. Třeba tu se šlechtickým letohrádkem.

First Minute Invia

Hvar aneb Seznamte se, prosím

Čtvrtý největší a druhý nejdelší ostrov jaderského souostroví leží ve vnějším pásu Středodalmatských ostrovů. Od vedlejšího ostrova Brač je oddělený Hvarským průlivem (Hvarski kanal), od ostrova Korčula Korčulským průlivem (Korčulanski kanal) a od poloostrova Pelješac pak Neretvanským průlivem (Neretvanski kanal). Středem ostrova se táhne horský hřeben s nejvyšší horou Sveti Nikola v jižní části ostrova, která dosahuje 628 m. Ostrov si oblíbili především italští turisté, ale i mnohé celebrity, které zde mají svá honosná prázdninová sídla.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Hvar?

  • Návštěva pevnosti Napoleon
  • Výlet na Paklené ostrovy (Pakleni otoci)
  • Prohlídka opuštěné vesnice Malo Grablje
  • Výlet na útes Zaraće s malebnou zátokou Velo Zaraće
  • Odpočinek na zdejších plážích
  • Ochutnávka tradičních chorvatských specialit
  • Romantika ve hvarském přístavu
  • Prohlídka muzea hvarské krajky

Malebná zátoka, která si získá vaše srdce

Pouhých osm kilometrů od proslulého města Hvar najdete malebnou zátoku Dubovica se stejnojmennou pláží. Na tu se dostanete buď po silnici, nebo loďkou od moře. U pěšinky, která vede na samotnou pláž je malé parkoviště, které ale během hlavní turistické sezóny nestačí. Proto je dobré nechat vůz nebo motorku kousek dál. Zátoku s osadou tvoří pár starých rybářských domků roztroušených u zátoky, kostelík a venkovské sídlo hvarské šlechtické rodiny Kasandrić z konce 18. století. Najdete tady i menší restauraci s příjemným posezením ve stínu.

Dovolená last minute Chorvatsko je stále aktuální, nemeškejte a podívejte se na nabídku dovolené v Chorvatsku.

Rate this post

Leave a Comment