San Vito lo Capo, Itálie

San Vito lo Capo, Itálie
Sdílej s ostatními cestovateli

San Vito lo Capo je krásné přímořské městečko v jižní Itálii na známém ostrově Sicílie. Městečko se rozkládá na severozápadní části ostrova a je vzdáleno přibližně 55 kilometrů od hlavního města celého ostrova – Palerma.

First Minute Invia

Město San Vito lo Capo může nalákat návštěvníky a turisty hlavně na dokonale upravené a písčité pláže, které se na poběží rozkládají. Dále se může chlubit velice čistým až průzračným mořem, které si hodně návštěvníků chválí a na jejímž základě se sem každým rokem vrací.

Historie městečka San Vito lo Capo sahá až někdy do roku 300 našeho letopočtu, kdy bylo město založeno uprchlíky z Říma. Náčelník uprchlíků se jmenoval Vito a právě podle něj vznikl i samotný název města. Snažil se místní obyvatele převést na křesťanství, ale než se mu to podařilo, tak bohužel zahynul na moři a na jeho počet mu byl postaven kostel svatého Vita, kolem něhož vznikla osada.
Dovolená na Sicílii

Na mysu nedaleko Palerma se tedy rozprostírají dokonale písčité, upravené a čisté pláže San Vito lo Capo. Pláž je dokonale čistá, má průzračnou vodu, která jakoby vybízela k potápění mezi korály, nebo k dětským radovánkám na břehu moře. I vstup do moře je velice přijatelný a daleko od břehu nalezneme stále mělčinu.

Na pláži je kompletní servis – můžete si jak objednat drink nebo něco dobrého k snědku, nebo si také můžete pronajmout slunečník a ochránit se tak před sluníčkem. Dále je k pronájmu samozřejmě i lehátko, které k pláži neodmyslitelně patří. Jak sami vidíte, na pláži San Vito lo Capo je o vás naprosto dokonale postaráno.

Podívejte se také na  Ligurie, pláž Loano, Itálie

Vy si můžete užívat relaxu na dovolené a vaše dětičky si mohou hrát na mělčině v moři, stavět hrady a zámky z písků a nebo si jen tak po pláži pobíhat. Díky tomu, že je městečko poměrně malé a nachází se 55 kilometrů od Palerma si můžete dopřát dokonalou a hlavně ničím nerušenou dovolenou, kterou si jednou za rok zaslouží určitě každý z nás.

Pláže jsou upravené, je na nich kompletní servis od pronájmu lehátka se slunečníkem až po kvalitní a chutná jídla a dobře vychlazené pití jak pro dospělé, tak i pro ty nejmenší, kteří se také velice rádi v horkých letních dnech ochladí něčím studeným.

 

Aktuální počasí v San Vito lo Capo – Itálie

Částečně oblačno
Středa 21. 11. 2018 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejnižší teploty 15 ° C.
Částečně oblačno
zítra 22. 11. 2018 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 20 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
pátek 23. 11. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 21 ° C. Vítr JJV o rychlosti 15 - 30 km/h.
Skoro zataženo
sobota 24. 11. 2018 10%
Skoro zataženo
Většinou zataženo. Nejvyšší teploty 21 ° C. Vítr J o rychlosti 25 - 40 km/h.
Možnost deště
neděle 25. 11. 2018 70%
Možnost deště
Přeháňky. Nejvyšší teploty 18 ° C. Vítr JZ o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 70 %.

Mapa San Vito lo Capo

San Vito lo Capo, Itálie
4.4 (88%) 5 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *