Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Protaras, Fig Tree Bay, Kypr

Pokud byste na pláži měli navštívit jen jednu jedinou pláž, vsaďte rovnou na tu nejkrásnější. Je jí pláž okolo zátoky Fig Tree Bay, nedaleko Protarasu. Pláž se navíc umístila v žebříčku deseti nejlepších pláží cestovatelského portálu TripAdvisor. Co je na téhle krásce tak okouzlujícího?

First Minute Invia

Protaras – seznamte se, prosím

Jedno z nejživějších míst na Kypru vám nedá spát ve dne ani v noci. Ve dne se to tu jen hemží turisty, kteří si užívají kyperského sluníčka a čistého moře na zdejších působivých plážích, ve večerních hodinách ožívají místní bary a restaurace, které znovu utichají až s prvními jarními paprsky.  Letovisko je velmi vhodné zejména pro rodiny s dětmi, které ocení jemný písek na plážích, čistou vodu a množství využití jak pro děti, tak pro dospěláky.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Protaras?

  • Ideální podmínky pro potápění a šnorchlování
  • Základy vodních sportů
  • Možnost vyzkoušet vodní lyžování, paragliding či jachting
  • V okolí je několik menších zátok a ukrytých pláží
  • Možnost zahrát si golf, vyjet na koni nebo na kole
  • Dobře značené turistické a pěší trasy
  • Bujaré noční veselí
  • Aquapark
  • Závodní dráha pro motokáry

Dovolená na Kypru

Kráska jménem Fig Tree Bay

Podle legendy na Kypru rostly tisíce fíkovníků, které byly vůbec jako první vysazeny na pláži Fig Tree Bay. Dnes už tady nenajdete ani jediný, překrásná pláž tady ale zůstala. Je tvořena velmi jemným zlatavým pískem, který se pomalu svažuje do mořských hlubin. Protože jsou zde vstupy do vody opravdu velmi pozvolné, je pláž vhodná pro děti anebo osoby se zhoršenou pohyblivostí. Několik stovek metrů od břehu se nachází malý ostrůvek lákající lidi k objevování. Pokud se sem chcete podívat, vyzbrojte se botami do vody. Ostrůvek je totiž tvořen velmi ostrými skalami. Odměnou vám ale budou neuvěřitelné výhledy a nezapomenutelné zážitky.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Kypr naleznete ZDE.

Krásný pohled na Pissouri Bay na videu

Aktuální počasí: Pissouri, Pissouri Bay, Kypr

PROTARAS KYPR

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Pissouri, Pissouri Bay

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5