Menorca – Platja des Grau, Španělsko

Sdílej s ostatními cestovateli

Menorca je mnohými cestovali považována za absolutní klenot Španělska. Bohaté přírodní scenerie, tyrkysově průzračné moře i překrásná fauna a flora dělají z tohoto místa ideální letovisko pro trávení letní dovolené. Pokud se během vytoužených dnů volna nechcete jen tak povalovat po pláži a hodláte občas prozkoumat místní unikáty, pak je pro vás doslova jako stvořená lokalita blízko biosférické rezervace S´Albufera a její malebná pláž Platja des Grau. Zážitky, které si z tohoto místa odvezete, budou jednoduše nezapomenutelné!

First Minute Invia

Pláž v bezprostřední blízkosti biosférické rezervace

Pokud jste již o této pláži slyšeli, stoprocentně jste museli slyšet také o parku S´Albufera. Od toho je totiž oddělena pouze hustým porostem středomořské vegetace a několika lany s informačními cedulemi. Jelikož je rezervace vskutku výjimečným místem celého Španělska, sousedící pláž Platja des Grau je součástí chráněného krajinného území nejvyššího stupně. Proto se zde můžete setkat s některými omezeními, jež jsou nutná pro zachování rázu a krásy zdejší krajiny.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Kráska, která potěší zejména rodiny s dětmi

Platja des Grau je zhruba 550 metrů dlouhá a disponuje velmi pozvolným vstupem do vody. Proto je ideální pro rodiny s malými dětmi nebo osoby se sníženou mobilitou. Na pláži naleznete půjčovnu lehátek a slunečníků, stejně jako množství plážových barů a restaurací, které jsou vyhlášené svými gastronomickými specialitami a lahodnou středomořskou kuchyní. Patříte-li mezi milovníky rybích pokrmů, pak vám můžeme návštěvu některé z restaurací vřele doporučit.
Dovolená na Menorce

Podívejte se také na  Mallorca, Port d'Alcudia, Španělsko

Vše pro milovníky aktivní dovolené

Jakmile vás přestane povalování na pláži bavit, vydejte se do vedlejší vesničky, kde naleznete pěknou vyhlídku na okolní útesy a širé moře. Zahlédnout můžete také majestátní maják Cap de Favaritx a Holubí ostrůvek (Illa d´en Colom). Na tento neobydlený ostrov s rozlohou 0,52 km² se můžete nechat zavézt člunem a spočinout na některé ze dvou maličkých pláží. Během svého odpočinku určitě narazíte i na vzácný druh černé menorské ještěrky, která je pro tato místa typická.

Ty nejkrásnější zájezdy na Menorcu naleznete zde.

Aktuální počasí: Menorca – Platja des Grau, Španělsko

[forecast location=”Menorca, Spain” datelabel=”date(‘d. m. Y')” forecast language=”CZ” hidedata=”search,alerts”]

Mapa: Menorca – Platja des Grau


Sdílej s ostatními cestovateli

2 thoughts on “Menorca – Platja des Grau, Španělsko

  1. Jana Zlatá

    Na pláži Platja des Grau jsem byla s manželem, sice jenom na 2 dny, ale tahle pláž nás opravdu očarovala a určitě ji časem navštívíme znova. Celé Baleárské souostroví je nádherné a doporučuji všem návštěvu aspoň jednou za život.

  2. Petra Franková

    My jsme tam byli taky, Je tomu sice už pár let, ale ještě dnes na tu dovolenou vzpomínáme s úsměvem. Ale taky bychom se nebránili tomu, tam jet znovu. Letos to sice nevyjde, ale třeba příští rok…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *