Menorca – Platja des Grau, Španělsko

Menorca – Platja des Grau, Španělsko

Menorca je mnohými cestovali považována za absolutní klenot Španělska. Bohaté přírodní scenerie, tyrkysově průzračné moře i překrásná fauna a flora dělají z tohoto místa ideální letovisko pro trávení letní dovolené. Pokud se během vytoužených dnů volna nechcete jen tak povalovat po pláži a hodláte občas prozkoumat místní unikáty, pak je pro vás doslova jako stvořená lokalita blízko biosférické rezervace S´Albufera a její malebná pláž Platja des Grau. Zážitky, které si z tohoto místa odvezete, budou jednoduše nezapomenutelné!

Pláž v bezprostřední blízkosti biosférické rezervace

Pokud jste již o této pláži slyšeli, stoprocentně jste museli slyšet také o parku S´Albufera. Od toho je totiž oddělena pouze hustým porostem středomořské vegetace a několika lany s informačními cedulemi. Jelikož je rezervace vskutku výjimečným místem celého Španělska, sousedící pláž Platja des Grau je součástí chráněného krajinného území nejvyššího stupně. Proto se zde můžete setkat s některými omezeními, jež jsou nutná pro zachování rázu a krásy zdejší krajiny.

Kráska, která potěší zejména rodiny s dětmi

Platja des Grau je zhruba 550 metrů dlouhá a disponuje velmi pozvolným vstupem do vody. Proto je ideální pro rodiny s malými dětmi nebo osoby se sníženou mobilitou. Na pláži naleznete půjčovnu lehátek a slunečníků, stejně jako množství plážových barů a restaurací, které jsou vyhlášené svými gastronomickými specialitami a lahodnou středomořskou kuchyní. Patříte-li mezi milovníky rybích pokrmů, pak vám můžeme návštěvu některé z restaurací vřele doporučit.
Dovolená na Menorce

Vše pro milovníky aktivní dovolené

Jakmile vás přestane povalování na pláži bavit, vydejte se do vedlejší vesničky, kde naleznete pěknou vyhlídku na okolní útesy a širé moře. Zahlédnout můžete také majestátní maják Cap de Favaritx a Holubí ostrůvek (Illa d´en Colom). Na tento neobydlený ostrov s rozlohou 0,52 km² se můžete nechat zavézt člunem a spočinout na některé ze dvou maličkých pláží. Během svého odpočinku určitě narazíte i na vzácný druh černé menorské ještěrky, která je pro tato místa typická.

Podívejte se také na  Rabac, pláž Girandella, Chorvatsko

Ty nejkrásnější zájezdy na Menorcu naleznete zde.

Aktuální počasí: Menorca – Platja des Grau, Španělsko

Možnost deště
Úterý 12. 12. 2017 30%
Možnost deště
Ranní přeháňky. Nejnižší teploty 7 ° C.
Jasno
zítra 13. 12. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr Z o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
čtvrtek 14. 12. 2017 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Déšť
pátek 15. 12. 2017 70%
Déšť
Během odpoledne se rozprší. Nejvyšší teploty 16 ° C. ZJZ Vítr měnící se na S o rychlosti 25 - 40 km/h. Pravděpod. deště 70 %. Dešťové srážky kolem 6 mm.
Částečně oblačno
sobota 16. 12. 2017 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo a větrno. Nejvyšší teploty 12 ° C. Vítr S o rychlosti 30 - 50 km/h.

Mapa: Menorca – Platja des Grau

Menorca – Platja des Grau, Španělsko
4.83 (96.55%) 29 hodnocení

2 thoughts on “Menorca – Platja des Grau, Španělsko

  1. Jana Zlatá

    Na pláži Platja des Grau jsem byla s manželem, sice jenom na 2 dny, ale tahle pláž nás opravdu očarovala a určitě ji časem navštívíme znova. Celé Baleárské souostroví je nádherné a doporučuji všem návštěvu aspoň jednou za život.

  2. Petra Franková

    My jsme tam byli taky, Je tomu sice už pár let, ale ještě dnes na tu dovolenou vzpomínáme s úsměvem. Ale taky bychom se nebránili tomu, tam jet znovu. Letos to sice nevyjde, ale třeba příští rok…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *