Umag, Chorvatsko

Umag, Chorvatsko
Sdílej s ostatními cestovateli

Umag je staré město s přístavem, kde se nachází velice významné lázeňské středisko v severní části západoistrijského přímoří. Umag se nachází přibližně 7 kilometrů od města Savudrije, která má 5 000 obyvatel. Krásné městečko Umag je střediskem rozlehlé spadové spádové oblasti, k níž patří i místa od Kanegry až po severní Puntu.

First Minute Invia

Umag je významné a oblíbené lázeňské město, kam se ročně jezdí rekreovat až stovky tisíc lidí, kteří se sem každým rokem vrací. Tato oblast má velice úrodnou půdu pro zemědělství a místní půda patří k těm nejúrodnějším pro vinnou révu. Místní vinné sklepy jsou prý údajně největší v celém Chorvatsku.

Pláž Sol Polynesia

Jestliže se vydáte na dovolenou do Umagu, rozhodně si udělejte procházku na 2 kilometry vzdálenou pláž s názvem Sol Polynesia. Jedná se o luxusní pláž, která patří do části Kotoro. Pláž Sol Polynesia je kombinací kamene, štěku a písku, takže si každý návštěvník může vybrat přesně ten povrch a místo, které mu nejvíce vyhovuje.

Pláž Sol Polynesia je vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi a to hlavně díky skvěle mírnému vstupu do moře, které rozhodně jako rodiče oceníte. Kromě tohoto mírného vstupu do moře je na pláži speciálně upravený vstup pro invalidy, která se jen tak někde nevidí. Díky křišťálově čisté vodě a kvalitním službám byla pláž Sol Polynesia nejednou oceněna Modrou vlajkou.
Chorvatsko dovolená

Část pláže Sol Polynesia je vyhrazena pro nudisty. Nicméně se nebojte, že s nimi přijdete do přímého kontaktu – část je oddělaná. Jedná se o travnatou část se skalnatým pobřežím a jako rozdělovníky jsou použity borovicové stromy, které poskytují stín.

Podívejte se také na  Fuerteventura, Playa de Sotavento, Kanárské ostrovy

Pláže v Umagu jsou velmi dobře udržované a proto se všichni lidé na plážích cítí pohodlně, což je ten nejlepší zážitek. Čisté a upravené pláže, mírný vstup do vody a nad pláží je hned několik restaurací a barů.

Na pláži můžete ochutnat hned několik místních specialit, nebo také výbornou kávu, která přijde vhod hlavně během horkých letních dnů. Na plážích je také sportovní využití a to jak pro malé děti, tak i pro starší. Každý si tedy přijde na své, což je hlavní výhoda, kterou všichni s oblibou využívají.

Aktuální počasí Umag – Chorvatsko

Jasno
dnes 19. 11. 2018 0%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 10 ° C. Vítr VSV o rychlosti 15 - 25 km/h.
Možnost deště
zítra 20. 11. 2018 40%
Možnost deště
Ráno slabý déšť. Nejvyšší teploty 10 ° C. Vítr VSV o rychlosti 15 - 30 km/h. Pravděpod. deště 40 %.
Částečně oblačno
středa 21. 11. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr SSV a proměnlivé počasí.
Jasno
čtvrtek 22. 11. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr SV a proměnlivé počasí.
Jasno
pátek 23. 11. 2018 10%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 13 ° C. Vítr SV a proměnlivé počasí.

Mapa Umag

Umag, Chorvatsko
3.38 (67.69%) 13 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *