Umag, Chorvatsko

Umag, Chorvatsko

Umag je staré město s přístavem, kde se nachází velice významné lázeňské středisko v severní části západoistrijského přímoří. Umag se nachází přibližně 7 kilometrů od města Savudrije, která má 5 000 obyvatel. Krásné městečko Umag je střediskem rozlehlé spadové spádové oblasti, k níž patří i místa od Kanegry až po severní Puntu.

Umag je významné a oblíbené lázeňské město, kam se ročně jezdí rekreovat až stovky tisíc lidí, kteří se sem každým rokem vrací. Tato oblast má velice úrodnou půdu pro zemědělství a místní půda patří k těm nejúrodnějším pro vinnou révu. Místní vinné sklepy jsou prý údajně největší v celém Chorvatsku.

Pláž Sol Polynesia

Jestliže se vydáte na dovolenou do Umagu, rozhodně si udělejte procházku na 2 kilometry vzdálenou pláž s názvem Sol Polynesia. Jedná se o luxusní pláž, která patří do části Kotoro. Pláž Sol Polynesia je kombinací kamene, štěku a písku, takže si každý návštěvník může vybrat přesně ten povrch a místo, které mu nejvíce vyhovuje.

Pláž Sol Polynesia je vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi a to hlavně díky skvěle mírnému vstupu do moře, které rozhodně jako rodiče oceníte. Kromě tohoto mírného vstupu do moře je na pláži speciálně upravený vstup pro invalidy, která se jen tak někde nevidí. Díky křišťálově čisté vodě a kvalitním službám byla pláž Sol Polynesia nejednou oceněna Modrou vlajkou.
Chorvatsko dovolená

Část pláže Sol Polynesia je vyhrazena pro nudisty. Nicméně se nebojte, že s nimi přijdete do přímého kontaktu – část je oddělaná. Jedná se o travnatou část se skalnatým pobřežím a jako rozdělovníky jsou použity borovicové stromy, které poskytují stín.

Pláže v Umagu jsou velmi dobře udržované a proto se všichni lidé na plážích cítí pohodlně, což je ten nejlepší zážitek. Čisté a upravené pláže, mírný vstup do vody a nad pláží je hned několik restaurací a barů.

Podívejte se také na  5 top evropských pláží, které stojí za návštěvu

Na pláži můžete ochutnat hned několik místních specialit, nebo také výbornou kávu, která přijde vhod hlavně během horkých letních dnů. Na plážích je také sportovní využití a to jak pro malé děti, tak i pro starší. Každý si tedy přijde na své, což je hlavní výhoda, kterou všichni s oblibou využívají.

Aktuální počasí Umag – Chorvatsko

Bouřka
Středa 28. 06. 2017 90%
Bouřka
Silné bouřky. Nejnižší teploty 18 ° C.
Možnost bouřek
zítra 29. 06. 2017 60%
Možnost bouřek
Větrno s ranními bouřkami. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr JZ o rychlosti 30 - 50 km/h. Pravděpod. deště 60 %. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Jasno
pátek 30. 06. 2017 20%
Jasno
Většinou jasno. Možné jsou ojedinělé přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 27 ° C. Vítr JJZ o rychlosti 25 - 40 km/h.
Částečně oblačno
sobota 01. 07. 2017 20%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Možné jsou ojedinělé přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 26 ° C. Vítr JJZ o rychlosti 15 - 25 km/h.
Jasno
neděle 02. 07. 2017 20%
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 26 ° C. Vítr SSV o rychlosti 10 - 15 km/h.

Mapa Umag

Umag, Chorvatsko
4.75 (95%) 4 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *