Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Korčula, pláž Luka, Chorvatsko

Chorvatsko letos trhá všechny dosavadní rekordy. Kvůli napjaté situaci u nás i ve světě sem míří zástupy slunce a moře chtivých turistů, kteří nechtějí riskovat a prožít letní dovolenou v klidu a pohodě. Chorvatsko je ovšem rájem, do něhož se každoročně vrací i ti, kteří na rady bezpečnostních expertů příliš nedají. Jeho cenová, ale i dopravní dostupnost v kombinaci s pohostinností místních, přenádhernou přírodou a plážemi, které si v ničem nezadají s těmi karibskými, dělá z této země atraktivní letní destinaci, jež má co nabídnout všem věkovým skupinám. Dnešní článek bude věnován ostrově Korčula, potažmo zátoce a stejnojmenní pláži Pupnatska Luka, která sice nepatří mezi nejpřístupnější, za to vyrazí dech i těm, kteří Chorvatsko pravidelně rok co rok obrážejí. Čím? Nepřestávejte číst tyto řádky!

First Minute Invia

Korčula aneb Seznamte se, prosím

Korčula je součástí Jihodalmatských ostrovů a díky své velikosti a rozloze je šestým největším chorvatským ostrovem. Protože se nachází blízko Dalmatského pobřeží, pravidelně k němu vyrážejí trajekty i loďky plné turistů nejen z pevniny, ale i okolních ostrovů a zemí. Korčula proslula svou panenskou přírodou, stejně jako malebným přístavem a významným historickým centrem. Ostrov je jedním z mála, který nabízí ubytování v tzv. „Robinsonádách“. Pokud si tedy chcete užít týden či dva ničím a nikým nerušené dovolené, doporučujeme vám ostrov navštívit.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Korčula?

  • Prohlídka historického centra města
  • Tenisové kurty a volejbalové hřiště
  • Kajaky, plachetnice, skútry
  • Perfektní podmínky pro potápění
  • Stanoviště vodních sportů
  • Pláže Vela Pržina v Lumbardě a Pupnatska luka
  • Cyklistické stezky
  • Buggy Safari divokou stranou ostrova

Chorvatsko Korčula

Pupnatska Luka – kráska s divokou povahou

Ať už míříte do Chorvatska po prvé či po desáté, zátoku se stejnojmennou pláží Pupnatska Luka na ostrově Korčula rozhodně nesmíte vynechat. Zátoka je sice hůře dostupná, odměnou vám ale bude klidné a ničím nerušené místo s minimem turistů. Oblázková pláž stíněná borovicemi vybízí k vodním hrátkám i relaxaci. V blízkém okolí naleznete vyhlášenou rybí restauraci s nejlepším vínem na celém ostrově.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Korčula naleznete ZDE.

Plážička i na videu:

Aktuální počasí: Korčula, pláž Luka, Chorvatsko

KORČULA CHORVATSKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Korčula, pláž Luka, Chorvatsko

Pupnatska Luka, Chorvatsko

5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5