Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rabac, pláž Girandella, Chorvatsko

Sezóna pomalu ale jistě vrcholí a Chorvatsko praská ve švech. Jeho krása a malebnost, v kombinaci s dokonalými oblázkovými i písčitými plážemi sem každoročně láká miliony turistů z celého světa. A letošní rok rozhodně nebude výjimkou. Řada turistů ovšem nechce setrvávat na známých a přeplněných plážích a proto hledá pláže nové. Jednu z nich – pláž Girandella na istrijském poloostrově vám představíme v dnešním příspěvku.

First Minute Invia

Rabac aneb Seznamte se, prosím

Původem rybářské městečko Rabac je situováno na východní části istrijského pobřeží a dnes patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na Istrii. Významný přístav, od něhož každé ráno vyplouvají rybářské lodě, aby mohly už v poledne zdejší restaurace servírovat čerstvé ryby je dominantou Rabacu. Rabac nezapře svou divokou povahu, která je podpořena bujnou vegetací a čarokrásnými plážemi v okolí. Za návštěvu jistě stojí i hlavní město s mnohačetnými uličkami a taverničkami.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na Rabacu?

 • Návštěva městského přístavu
 • Výlety po okolí
 • Návštěva zdejších taveren
 • Prohlídka historického centra Rabac
 • Sochařský park Sark Dubrava
 • Přístav Rabac
 • Kostel sv. Andrew
 • Barokní palác rodiny Battiala – Lazzarini

Chorvatsko Rabac

Divoká Girandella

Pláž Girandella ocení zejména mladí a neklidní cestovatelé, kteří si na pláž přijdou odpočinout po nočním zátahu. Dlouhá pláž, pokrytá bělavými oblázky, je s centrem spojená 1,5 km dlouhou promenádou. Pláž má ideální podmínky pro šnorchlování. Nedaleko se totiž nachází živý útes s množstvím pestrobarevných rybek a mořských živočichů. V blízkosti pláže také narazíte na několik ztroskotaných vraků lodí, které lákají i potápěče i ze vzdálenějšího okolí. Na pláži je možno provozovat windsurfing. Zajímavostí tohoto místa je i netradiční potápěčské safari. Díky poměrně skalnatému pobřeží však pláž nedoporučujeme rodinám s malými dětmi.

Aktuální nabídku zájezdů na Rabac naleznete ZDE.

Girandella na složeném videu z fotografií

Aktuální počasí: Rabac, pláž Girandella, Chorvatsko

RABAC CHORVATSKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Rabac, pláž Girandella

4.2/5 - (6 votes)

2 Comments

 • Radmila Škulová
  Posted 22.3.2017 at 19.53

  Do Rabace se toto léto chystáme, jaké jsou v sezóně 2017 ceny? Jedeme členná rodina a rádi bychom věděli kolik si sebou vzít korun. Děkuji

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 22.3.2017 at 21.57

  Dobrý večer Radmilo, děkujeme za dotaz, co se týká Chorvatska, tak tam nejsou koruny, ale kuny a doporučujeme je vyměnit zde v České republice. Popřípadě můžete zde vzít eura a směnit je na kuny přímo v Chorvatsku.

  Aktuálně je cena 1 kuna = 3,65 Kč.

  Co se týká cen v Chorvatsku, podívejte se na tento článek: http://www.slunecnechorvatsko.cz/ceny-v-chorvatsku/, kde máte základní ceny napsány.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5