Ile de Porquerolles, pláž Notre Dame, Francie

Sdílej s ostatními cestovateli

Francie je právem považována za jedno z nejromantičtějších míst celé Evropy. Eiffelova věž, vítězný oblouk, slavná Mona Lisa, lahodné víno, vyhlášené speciality, malebné uličky, v nichž se ztratit není ani trochu složité nebo pouliční umělci, kteří vám během několika mála chvilek namalují takovou karikaturu, na níž vás nepozná ani vlastní rodina – to vše a ještě více se většině z nás vybaví, když se řekne Francie. Ovšem nejen památky jsou dominantou tohoto kouzelného místa. Pro ty, kdo hledají ideální místo pro trávení letní dovolené, můžeme doporučit Francouzskou riviéru, kterou si buďto zamilujete nebo ji budete jednoduše nenávidět. Nic mezi tím jednoduše neexistuje.

First Minute Invia

Místo, které jedni milují a druzí nesnášejí

Současná podoba Francouzské riviéry vás může buďto naprosto fascinovat nebo zcela odradit od další návštěvy. Mnozí tvrdí, že riviéra pozbyla svou původní krásu a místo dlouhých promenád se můžete procházet pouze po vybetonovaných platech, na jejichž okrajích je nespočet předražených barů a hospůdek. Ovšem nic není pouze černé nebo bílé. Ačkoli může hlavní promenáda tímto dojmem působit, přesto má své jedinečné a ničím nenahraditelné kouzlo. Pokud navíc opustíte „vody mainstreamu“, pak můžete objevit opravdové klenoty Francouzské riviéry.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Dovolená Azurové pobřeží Francie

Kráska jménem Notre Dame

Jedním z těchto klenotů je i pláž Notre Dame – lidskou nohou prakticky nedotknutá pláž, nacházející se na severovýchodním cípu ostrova Ile de Porquerolles, který je součástí Azurového pobřeží. K liduprázdné pláži vedou dvě písečné stezky, jejichž absolvování je již takovým malým adrenalinovým zážitkem. V okolí pláže naleznete pouze několik málo kol a borovicové a eukalyptové háje, jež vás svou vůní naprosto omámí.

Podívejte se také na  Pissouri, Pissouri Bay, Kypr

Francie, jak ji (ne)znáte

Užít si Francii z tohoto netradičního úhlu pohledu, to se nepoštěstí jen tak někomu. Máte-li plné zuby dlouhých front pod Eiffelovkou nebo přeplněného Louvru, pak je sázka na Azurové pobřeží sázkou na jistotu. Dvoukilometrová pláž v obklopení pinií, eukalyptu a borovic s pískem tak jemným, že boty směle necháte na dece, je jednoduše lákavou představou. Realizujte ji toto léto a zažijte dovolenou, o níž již dlouhou dobu sníte.

Aktuální nabídku zájezdů k Azurovému pobřeží naleznete zde.

Aktuální počasí: Ile de Porquerolles, pláž Notre Dame, Francie

[forecast location=”lle de Porquerolles, France” datelabel=”date(‘d. m. Y')” forecast language=”CZ” hidedata=”search,alerts”]

Mapa: Ile de Porquerolles, pláž Notre Dame

Center map
Get Directions


Sdílej s ostatními cestovateli

3 thoughts on “Ile de Porquerolles, pláž Notre Dame, Francie

  1. Karel

    Navštívil jsem Marseile a můžu říct, že Francouzská riviéra je úplně boží, říkali jsme si s kamarádem, že ve Francii nemůžou být super pláže a že bychom měli jet radši do Řecka, nakonec jsme rádi, že jsme zvolili Francii, nádherná země a pláže snad nejluxusnější z celé Evropy.

  2. Petr Malec Post author

    Karle děkujeme za komentář. Marseille je opravdu kousek od Francouzské riviéry i výše zmíněno ostrova Ile de Porquerolles. A vřele čtenářům doporučuji toto druhé největší město Francie navštívit. I v Marseille si můžou krásné užít pláž, jelikož přímo v Marseille je vyhlášená pláž Anse d L’Oriol.

  3. Relitekabra

    Potvrzuji, že Marseille je opravdu skvostná, konkrétně celé Azurové pobřeží je nádherné a rádi se sem budete vracet, tak jako já, nyní už nebo dá se říct teprve po třetí. A tento rok plánuji znova a projedu i vyhlášené francouzské TGV.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *