Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lefkada, pláž Agios Nikitas, Řecko

Když se řekne Lefkada, drtivá většina turistů, kteří tenhle malebný ostrov navštívili, nebo ho alespoň znají z průvodců, si jako první vzpomene na proslulou pláž Egremni nebo její o něco méně slavnou „sestřičkuPorto Katsiki. Pokud na Lefkadu zavítáte, ubytování budete pravděpodobně v jednom ze tří větších letovisek. Jestliže se stane vaším domovem okouzlující letovisko Agios Nikitas, pak si můžete gratulovat. Jeho součástí je i menší, o to však krásnější pláž.

First Minute Invia

Agios Nikitas aneb Seznamte se, prosím

Maličkaté letovisko leží na západní straně ostrova, zhruba hodinu jízdy autem od letiště Preveza. Součástí téhle malebné vesničky, kterou tvoří prakticky jedna hlavní a několik vedlejších uliček, je nespočet tradičních řeckých taveren a stánků se suvenýry. Ochutnejte vyhlášený gyros, zkuste osvěžující tzatziki nebo si poručte čerstvě připravené souvlaki. Agios Nikitas nabízí spoustu apartmánů a menších hotelů pro všechny skupiny zájemců. Najdete tady i kavárny s okouzlujícím výhledem na zdejší pláž a několik loděk, které vás dopraví na sousední pláž Milos.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Agios Nikitas?

  • Odpočinek na zdejší pláži
  • Cesta pěšky na vedlejší Milos Beach (nebo cesta lodí)
  • Ochutnávka tradičních řeckých specialit v místních tavernách
  • Nákup suvenýrů
  • Výlety na okolí vyhlídky
  • Nedaleko pláž Pefkoulia a Kathisma
  • Vyhlášené koktejly v hotelu Odyssey (možnost koupání v bazénu výměnou za konzumaci)

Lefkada - Řecko

Pláž Agios Nikitas je malá, o to však půvabnější

Pokud se projdete hlavní uličkou až na její konec, přivítají vás šumící vlny tyrkysového moře, které je pro tuto oblast ostrova typické. Centrální pláž letoviska sice není příliš rozlehlá, o to větší kouzlo ale má. Oblázkové podloží jenom zvýrazňuje čistotu vody, není se proto divit, že to pod hladinou pořádně žije. Na pláži kotví během sezóny loďky, které vás za menší poplatek dovezou na vedlejší pláž Milos. Přímo na pláži je několik taveren, kam si můžete zajít na vychlazené pivo nebo dobrou kávu.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Lefkada naleznete ZDE.

Podívejte se na tuto krásku na videu

Aktuální počasí: Lefkada, pláž Agios Nikitas

OSTROV MILOS ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Lefkada, pláž Agios Nikitas, Řecko

Rate this post

Leave a Comment

0.0/5