Toužíte cestovat po USA? Pak nezapomeňte na těchto 5+1 nezbytností!

Sdílej s ostatními cestovateli

Už nějakou dobu toužíte odcestovat za velkou louži? Lákají vás Spojené státy americké a dodáváte si odvahu realizovat svůj velký plán? Pak byste se měli mít na pozoru před řadou nepříjemností, které by vás mohly během cestování po USA nepříjemně překvapit. Na co si dát pozor a co ještě před odletem zařídit? Poradíme na následujících řádcích!

First Minute Invia

1. Biometrický cestovní pas

K cestě do USA potřebuje platný (po celou dobu pobytu) cestovní pas s biometrickými údaji. O pas žádáte v místně příslušné obci a jeho cena činí 600 Kč. O pas žádejte s předstihem. Standardní doba pro jeho vyřízení totiž činí 30 dnů.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

2. Elektronická registrace ESTA

Cestujete-li do USA na méně než 90 dnů a nehodláte zde dlouhodobě pracovat, vyplňte cestovní registraci ESTA. Registrace vám zabere zhruba deset minut a její schválení je nezbytnou součástí toho, že můžete do Ameriky vycestovat.

3. Doprava a ubytování

Pokud jste již nekoupili akční letenku v předstihu, na její nákup máte nejvyšší čas. To samé platí také v případě ubytování. Bez problémů to mají obvykle ti, kteří jezdí do zahraničí pracovat jako au-pair nebo jim ubytování zajišťuje pořadatelská agentura.

Podívejte se také na  Vybíráme levnou dovolenou – jak na to?

4. Auto a mezinárodní řidičák

Pokud víte, že se budete po Americe pohybovat vozem, začněte řešit jeho pronájem (lze vyřídit po internetu) a vyřiďte si mezinárodní řidičský průkaz za 50 Kč, který se vydává na období jednoho roku.

5. Nezapomeňte na platné cestovní pojištění

Nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Nezapomeňte si proto před cestou sjednat cestovní pojištění s dostačeným limitem! Pojistěte si také kufry nebo škodu, kterou můžete v zahraničí neúmyslně způsobit.

Bonusová rada: Užívejte si!

USA je nádherným kusem země, plným okouzlujících památek i nevšedních zážitků. Naplánujte si itinerář, vyznačte místa a památky, které chcete během pobytu navštívit a užívejte si dobrodružství plnými doušky! Věříme, že si z Ameriky přivezete spoustu nezapomenutelných zážitků i pevných přátelství.


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *