Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Navštivte nejkrásnější pláže Itálie

Jak vypadá vaše vysněná pláž? Písečná s jemným pískem, oblázková nebo snad romantická zátoka mezi skalisky? Itálie vám splní jakoukoliv z těchto představ.

First Minute Invia

Severní Jadran –pláže ideální pro rodiny s dětmi

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Severní Jadran se vyznačuje čistými, nekonečně dlouhými, písečnými plážemi se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Jsou doslova rájem pro vás i vaše děti. Lemují je promenády a nabízejí bohaté zázemí – bary, restaurace, sportoviště, plážový servis. Nejznámějšími letovisky benátské riviéry jsou Bibione, Lignano, Lido di Jesolo a Caorle.

Květinová riviéra – rozmanité možnosti

Na opačné straně severní Itálie, kterou omývá Ligurské moře, se rozprostírá Ligurská riviéra. Pobřeží je členité a skalnaté. Nachází se zde dlouhé písečné pláže, ale i malé zátoky nebo pláže s kamínky. Mezi nejoblíbenější letoviska patří Finale Ligure a Pietra Ligure.

Nejkrásnější pláž Jaderského moře

Od Severního Jadranu až po poloostrov Gargano se táhnou široké písečné pláže. Jedinou výjimkou je masiv Conero u měst Numana a Sirolo. V okolí masivu se nacházejí písečné nebo oblázkové pláže s krásně čistou vodou obehnané vysokými skalami. Na Garganu naleznete menší zálivy s průzračnou vodou, které jsou také lemované nádhernými skalami.

Pláž Baia San Felice na Garganu.

Divoké pobřeží Toskánska

V půvabném Toskánsku se nacházejí pláže s divokým pobřežím, které jsou ohraničené borovicovými háji. Ale v mnohých letoviscích najdete také dlouhé písečné pláže s plážovým servisem. Oblíbená jsou zejména letoviska Cecina Mare, San Vincenzo, Marina di Bibbona, Marina di Pietrasanta nebo Albinia.

Pláže jako v Karibiku

Kalábrie je krásnými plážemi s bílým pískem a azurově modrým mořem vyhlášená. Nejkrásnější pláže naleznete v okolí Capo Vaticano. Pobřeží je členité a není tedy nouze o malé lidmi zapomenuté plážičky.

Pláž Tropea v Kalábrii, která je lemována skalami.

Nesmíme zapomenout ani na italské ostrovy, jejichž pláže se řadí k nejkrásnějším v Evropě. Na Sardinii, Sicílii nebo Elbě najdete nedotčenou přírodu, průzračné moře a překrásné vnitrozemí s typickými kamennými městečky. Pláže jsou velmi různorodé – malé písečné, oblázkové nebo dlouhé písečné s pozvolným vstupem do moře.

Za návštěvu stojí i pláž Palmasera v Sardinii.

Ať už preferujete široké a rušné pláže nebo máte raději menší a soukromější, určitě si vyberete z nabídky cestovní kanceláře Ludor. Na dovolenou v Itálii se přímo specializuje a nabízí ubytování napříč celou zemí. Krásných pláží je v Itálii opravdu hodně, tak na které se budete letos slunit vy?

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5