Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Chystáte se na Bali? Na co vše se připravit

Bali představuje velice oblíbený indonéský poloostrov, který se stává každoročním útočištěm mnohých turistů. Lidé sem jezdí za poznáním, ale také za dlouhodobými pobyty, během nichž se snaží poznat všechny přednosti této destinace.

First Minute Invia

Jestliže se chystáte na Bali, měli byste vědět o tom, že přípravy na cestu jsou o něco náročnější, než když vyrážíte s rodinou do Chorvatska. Podstoupit totiž musíte několik věcí, s nimiž vás seznámíme v následujících řádcích.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Stručný průvodce po Bali

Na začátku všeho byste si měli uvědomit, že jedete do exotické destinace. A právě v ní se můžete setkat s nejrůznějšími zdravotními riziky. Mezi ty největší patří hlavně malárie. Připravit se však musíte i na zvýšenou vlhkost a nutnost pít pouze balenou pitnou vodu.

Základem všeho je očkování na Bali. I když není povinné, navštivte před cestou lékaře a nechte se očkovat proti následujícím nákazám.

  • Tetanus
  • Hepatitis typu A a B
  • Vzteklina
  • Břišní tyfus

To je takový malý základ, který můžete udělat pro vstup do země tohoto typu. I přesto se asi občas nevyhnete zažívacím problémům. Minimalizovat je však můžete správnou hygienou, ale také repelenty, protože spousta bakterií je přenášena komáry.

Zařiďte si potřebné vízum

Při cestě na Bali nezapomínejte ani na administrativní náležitosti. Zařídit byste si měli potřebné vízum, a to v minimální délce trvání pobytu. Pokud se zdržíte déle, načerpejte dostatek informací o tom, jak prodloužit vízum přímo na Bali. Na tamní imigrační úřad sebou vezměte všechny potřebné dokumenty od pasu až po poplatek cca 30 dolarů.

Tím končí náš stručný průvodce po Bali, který by vám měl alespoň částečně nastínit na jaké věci se připravit. Proto cestu na Bali v žádném případě nepodceňujte a zjistěte si vše potřebné z pohodlí vlastního domova, ať si zbytečnými problémy nikterak nenarušujete samotnou dovolenou.

Aktuální počasí: Bali, Indonésie

BALI INDONÉSIE

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5