Vánoce u moře: 3 nezbytnosti, které prověřit před odletem

Sdílej s ostatními cestovateli

Období vánočních svátků má u nás pevně zakořeněnou tradici. Již od první adventní neděle rozsvěcujeme svíčky na věnci, zdobíme naše příbytky a pečeme sladké cukroví roztodivných tvarů i jedinečných chutí. Nakupujeme dárky pro naše nejbližší a nedočkavě vyhlížíme Ježíška. Málokdo si nechá toto krásné období dobrovolně vzít. Existují však i ti, kteří vyměnili předvánoční shon, spěch a stres za dovolenou v exotických krajinách s vychlazeným koktejlem v jedné a dobrou knížkou v druhé ruce. Patříte mezi ně? Pak prozradíme, na co si dát před odletem pozor!

First Minute Invia

1. Doklady a doba platnosti

Pokud míříte za exotikou, zkontrolujte si vaše cestovní doklady. Občanský průkaz, stejně jako pas byste měli mít platný ještě 6 měsíců po návratu do rodné domoviny. Pokud to tak není, z letiště vás vrátí domů a vám nezbyde nic jiného, než oči pro pláč. Existují sice tzv. „rychlopasy“, které vám vyřídí do 7 dnů, spousta států je ale neakceptuje.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

2. Váha zavazadel a letecký přepravce

U tzv. „last minute zájezdů“ obvykle znáte informaci o přesném datu, ale i čase odletu. Na webových stránkách daného letiště, z něho na svou zahraniční dovolenou vyrážíte, si také můžete vyhledat konkrétního leteckého přepravce, včetně údajů o letu, letadle, ale i době, kterou na palubě letadla setrváte. Cestovní kancelář by vám měla zaslat také podmínky daného přepravce, v nichž naleznete maximálně povolenou váhu kufru a příručního zavazadla. Její překročení se na letišti „trestá“ nemalým doplatkem.

Podívejte se také na  Akční letenky? Neztrácejte čas

3. Cestovní pojištění

Před odletem si nezapomeňte sjednat také odpovídající cestovní pojištění do zahraničí s dostatečným limitem pojistného plnění. Zamířit můžete buďto na pobočku dané pojišťovny nebo využít mnohem jednoduššího a rychlejšího způsobu, kterým je online sjednání, díky němuž můžete u řady pojišťoven ušetřit třeba i 20 % z celkové ceny.

Máte vše vyřízeno? Pak už nám nezbývá nic, než vám popřát pohodovou dovolenou!


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *