Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoce u moře: 3 nezbytnosti, které prověřit před odletem

Období vánočních svátků má u nás pevně zakořeněnou tradici. Již od první adventní neděle rozsvěcujeme svíčky na věnci, zdobíme naše příbytky a pečeme sladké cukroví roztodivných tvarů i jedinečných chutí. Nakupujeme dárky pro naše nejbližší a nedočkavě vyhlížíme Ježíška. Málokdo si nechá toto krásné období dobrovolně vzít. Existují však i ti, kteří vyměnili předvánoční shon, spěch a stres za dovolenou v exotických krajinách s vychlazeným koktejlem v jedné a dobrou knížkou v druhé ruce. Patříte mezi ně? Pak prozradíme, na co si dát před odletem pozor!

First Minute Invia

1. Doklady a doba platnosti

Pokud míříte za exotikou, zkontrolujte si vaše cestovní doklady. Občanský průkaz, stejně jako pas byste měli mít platný ještě 6 měsíců po návratu do rodné domoviny. Pokud to tak není, z letiště vás vrátí domů a vám nezbyde nic jiného, než oči pro pláč. Existují sice tzv. „rychlopasy“, které vám vyřídí do 7 dnů, spousta států je ale neakceptuje.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

2. Váha zavazadel a letecký přepravce

U tzv. „last minute zájezdů“ obvykle znáte informaci o přesném datu, ale i čase odletu. Na webových stránkách daného letiště, z něho na svou zahraniční dovolenou vyrážíte, si také můžete vyhledat konkrétního leteckého přepravce, včetně údajů o letu, letadle, ale i době, kterou na palubě letadla setrváte. Cestovní kancelář by vám měla zaslat také podmínky daného přepravce, v nichž naleznete maximálně povolenou váhu kufru a příručního zavazadla. Její překročení se na letišti „trestá“ nemalým doplatkem.

3. Cestovní pojištění

Před odletem si nezapomeňte sjednat také odpovídající cestovní pojištění do zahraničí s dostatečným limitem pojistného plnění. Zamířit můžete buďto na pobočku dané pojišťovny nebo využít mnohem jednoduššího a rychlejšího způsobu, kterým je online sjednání, díky němuž můžete u řady pojišťoven ušetřit třeba i 20 % z celkové ceny.

Máte vše vyřízeno? Pak už nám nezbývá nic, než vám popřát pohodovou dovolenou!

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5