Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nejkrásnější a zároveň méně známé pláže – známe je!

Tento článek je placenou inzercí.

First Minute Invia

Pokud vybíráte dovolenou, je jednou z podmínek zcela určitě krásná pláž. Jste-li vášnivými cestovateli, jistě víte, jaké patří k nejlepším v zemích, jako je Chorvatsko, Itálie, nebo třeba Řecko. Proto se společně zaměříme ne méně tradiční destinace, jelikož i ty mají co nabídnout. O tom se spolu s námi zaručeně přesvědčíte.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Začínáme v Albánii

Tato země je v posledních letech velmi vyhledávanou možností, jak si užít příjemnou dovolenou, spojenou s nižšími cenami i zajímavým komfortem. Mezi nejznámější lokalitu patří takzvaná Albánská riviéra, která nadchne mnoha izolovanými zátokami. Chcete-li je poznat na vlastní oči, prohlédněte si last minute Albánie. Právě v nich můžete najít jedny z nejkrásnějších pláží této země. Tou první je Palasa, která vás nadchne tím, že zde nepotkáte další stovky návštěvníků, ale jenom několik málo lidí. Pokud máte rádi soukromí, rozhodně nebudete zklamáni. Zaujme i nádherný jemný a bílý písek, nebo čistota moře.

Hledáte-li naopak pláž prestižní a živou, rozhodně nezapomínejte na tu v Dhërmi. I zdá vás zaujme nádherný jemný a bílý písek, který je doplňován dlouhým pásem bílých skal. To vše má délku až několik kilometrů. Přijedete-li v hlavní sezoně, počítejte s mnoha návštěvníky. Na začátku, nebo na jejím konci je zde relativní klid.

Černá hora taktéž nezklame

Podívejme se společně i na druhou méně tradiční zemi. Najdeme ji na hranici s Chorvatskem, a to směrem na jih. I proto není problémem vyrazit také vlastním automobilem, i když mnohem pohodlnější je samozřejmě letadlo. Levná dovolená v Černé Hoře vás nadchne tím, že celkem je k dispozici zhruba 70 kilometrů pláží. Relaxovat tedy budete mít kde. A jaké patří mezi ty nejlepší? Pokud je vaším cílem starobylé a zároveň největší středisko Budva, navštivte pláže Mogren I a II. Patří k nejznámějším a jejich specifikem je to, že jsou propojeny skalním tunelem. Nezklame ale ani pláž s názvem Jaz.

Pokud hledáte opravdu tu nejkrásnější pláž v celé zemi, zamiřte do letoviska Bečiči, které je jenom 2 kilometry vzdálené od předchozí lokality. Právě zde najdete místní pláž dlouhou necelé 2 kilometry. Ta byla už v roce 1936 prohlášena za nejkrásnější v celém Středomoří. A její krásy se nezměnily, i když je třeba počítat s výrazně vyšším počtem návštěvníků. Hledáte-li i další tipy, zkuste:

  • Biserna Obala – Středisko Čanj
  • Velika Plaža – Středisko Ulcinj
  • Ženska plaža Středisko Ulcinj

Pláže lemují i příjemné promenády

Co dělat po celý sluneční den? Samozřejmě odpočívat na plážích, které jsme vám doporučili. Ty větší samozřejmě nabídnou i příjemné plážové promenády, které lákají k večerní procházce. Stačí si vzít pohodlné oblečení, krásné dámské šaty a poznávat krásy letoviska i tímto způsobem. Kromě příjemné procházky podél pláží se šplouchajícím mořem poznáte i místní život a kulturu. Doporučujeme!

4/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5