Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Objevte Krásné pláže České republiky: Oázy klidu a relaxace

Česká republika může být překvapivým cílem pro milovníky plážového života. Máte-li chuť na slunce, písek a osvěžující vodu, nemusíte hned letět k moři. V České republice totiž najdete řadu nádherných pláží, které nabízejí ideální podmínky pro odpočinek a relaxaci. Připravte se na virtuální prohlídku některých z nejkrásnějších pláží, které tato země nabízí.

First Minute Invia

Pláž Slapy

Pláž Slapy je skutečným rájem pro všechny návštěvníky, kteří hledají ideální kombinaci relaxace, rodinné zábavy a vodních sportů. Písčitý břeh této pláže je jako stvořený pro procházky po něm nebo pro stavění pískových hradů s dětmi. Jemně se svažující dno je pak bezpečné a vhodné pro plavání nebo vodní hry. Pokud se rozhodnete strávit den na této pláži, můžete využít venkovní sprchy a toalety, které jsou k dispozici pro veřejnost.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Pro ty, kteří touží po adrenalinových zážitcích na vodě, je zde možnost půjčení vodních sportovních vybavení. Můžete si například vypůjčit paddleboardy a prozkoumávat okolí na hladině přehrady, nebo si zapůjčit kajak nebo člun a vydat se na malou vodní výpravu. Slapy jsou známé také mezi rybáři, kteří zde mohou vyzkoušet své rybářské dovednosti a chytit si vlastní večeři.

Jedním z velkých předností pláže Slapy je také její okolní krajina. Po náročném dni stráveném na pláži si můžete udělat procházku po krásných lesích a okolních kopcovitých krajinách. Pro cyklisty je zde také mnoho cyklostezek, které nabízejí skvělou možnost pro objevování přírodního bohatství a malebných vesnic v okolí Slap.

Máte-li chuť na pohodový den plný zábavy a relaxace u vody, nezapomeňte navštívit pláž Slapy. Je to ideální místo, které si zamilují jak rodiny s dětmi, tak i vodní sportovci a milovníci přírody. Ať už se rozhodnete strávit den na pláži nebo prozkoumávat okolí, nezapomenutelné zážitky vás čekají na této úchvatné pláži nedaleko Prahy.

jak je vidět, Spaly určitě nejsou jen na jeden den a užít si zde můžete víkend, nebo rovnou celý týden. Za nás je to krásné místo na dovolenou i s dětmi. Pokud potřebujete poradit s ubytováním. Tak za nás můžeme jedině doporučit, tento český web MegaUbytko.cz

Výlety v okolí

Výlety s dětmi

Pláž Slapy nabízí nespočet aktivit pro rodiny s dětmi. Kromě klasických vodních her a stavění hradů z písku, jsou v okolí k dispozici i další atrakce. Například Adventure Park Slapy, který nabízí lanové centrum, minigolf a další aktivity pro děti všech věkových kategorií.

Cyklovýlety

Cyklostezky kolem Slap jsou jako stvořené pro milovníky jízdy na kole. Můžete se vydat na prohlídku přehrady po cyklostezce kolem ní, která nabízí nádherný výhled na vodní plochu a okolní krajinu. Pro ty, kteří hledají náročnější terén, jsou zde také cyklostezky vedoucí do okolních kopců a lesů.

Turistické výlety

Turistické stezky v okolí Slap jsou velmi rozmanité. Můžete se vydat na pěší výlet k zřícenině hradu Žebrák nebo Týřov, které nabízí úchvatný výhled na krajinu. Pro milovníky přírody je zde také Národní přírodní rezervace Koda, kde můžete obdivovat unikátní flóru a faunu.

Pláž Máchač

Pláž Machač se nachází na břehu Máchova jezera v severních Čechách. Je to jedna z největších a nejznámějších pláží v České republice, která přitahuje mnoho návštěvníků každý rok. Tato oblíbená rekreační oblast nabízí prostorný písečný plážový prostor, který vás láká k odpočinku a užívání slunečních paprsků.

Na pláži Machač je k dispozici široká nabídka vybavení, která vám zpříjemní váš pobyt. Můžete si půjčit pohodlná lehátka a slunečníky, abyste si mohli vychutnat maximální komfort. Milovníci vodních sportů budou nadšeni možností půjčení různých vodních sportovních potřeb, jako jsou paddleboardy, kajaky nebo čluny. Máchovo jezero je ideálním místem pro plavání, šnorchlování a další vodní aktivity.

Okolí pláže Machač je rovněž dobře vybavené. Najdete zde restaurace a kavárny, kde si můžete dopřát osvěžující nápoje a lahodné jídlo. Navíc v blízkosti pláže se nachází další služby, jako jsou obchody se suvenýry, půjčovny kol a dalších sportovních vybavení. Tato infrastruktura přispívá k pohodlnému a příjemnému pobytu na pláži.

Pláž Machač je ideálním místem pro všechny, kteří hledají sluneční koupání, osvěžení ve vodě a zábavu na břehu jezera. Bez ohledu na to, jestli se chcete opalovat, procházet po pláži nebo si vyzkoušet nějaký vodní sport, pláž Machač vám poskytne vše, co potřebujete pro dokonalý den u jezera.

pláž Machač

Pláž Luhačovice

Luhačovice je lázeňské město ležící v Moravskoslezském kraji, které je známé svými minerálními prameny a léčebnými procedurami. Ale město skrývá také jednu z nejkrásnějších pláží v České republice. Pláž Luhačovice se nachází u přehradní nádrže, která nabízí nádherné prostředí pro koupání, odpočinek a relaxaci.

Jednou z nejvýraznějších vlastností pláže Luhačovice je její okolní příroda. Lesy a kopce vytvářejí malebnou kulisu, která dodává pláži příjemnou a uklidňující atmosféru. Můžete si užít procházky podél břehu nebo si vyrazit na pěší výlety do okolního venkovského prostředí.

Plážová infrastruktura na pláži Luhačovice je dobře vybavená a zajišťuje pohodlný pobyt pro návštěvníky. K dispozici jsou sprchy a toalety, které vám umožní osvěžit se a udržet hygienu. Pokud máte chuť na dobrodružství na vodě, můžete si také půjčit vodní sportovní vybavení a vyzkoušet různé aktivity, jako je paddleboarding nebo kajakování.

Pláž Luhačovice je ideálním místem pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace, krásné přírody a osvěžujícího koupání. Můžete si vychutnat klid a ticho, které přehrada nabízí, a zároveň se obklopit příjemnou atmosférou lázeňského města. Pláž Luhačovice je skvělým útočištěm pro ty, kteří touží po odpočinku a soukromí ve spojení s přírodou.

Pláž Hluboká nad Vltavou

Pláž Hluboká nad Vltavou se nachází v krásném jihočeském regionu nedaleko stejnojmenného města. Tato malebná pláž leží na břehu řeky Vltavy a poskytuje návštěvníkům klidné prostředí pro relaxaci a vyžití.

Jedním z hlavních lákadel pláže Hluboká nad Vltavou je její čistá voda a písečný břeh, které ji činí ideálním místem pro rodiny s dětmi. Děti se mohou bavit stavěním pískových hradů nebo si hrát ve vodě, zatímco dospělí si mohou užívat sluneční paprsky a osvěžení ve vodě. Plážová oblast je dobře vybavena, najdete zde sprchy, toalety a také možnost půjčení opalovacích lehátek a slunečníků.

Okolní příroda pláže Hluboká nad Vltavou je rovněž atraktivní a láká k procházkám a cyklistickým výletům. Můžete se vydat po okolních stezkách a objevovat malebnou krajinu, která vás obklopuje. Krajina kolem Vltavy nabízí krásné výhledy, úchvatné scenérie a je ideální pro milovníky přírody.

Pláž Hluboká nad Vltavou je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidné a relaxační místo k odpočinku a zábavě na břehu řeky Vltavy. Můžete si užít koupání, slunění nebo se prostě jen vydat na procházku a vychutnat si krásy okolní přírody. Pláž Hluboká nad Vltavou vám poskytne příjemné a nezapomenutelné zážitky v nádherném jihočeském prostředí.

rybník
  1. Pláž Lipno – Nachází se na břehu přehrady Lipno, která je jedním z největších vodních ploch v České republice. Pláž Lipno je oblíbeným místem pro rodiny s dětmi, nabízí písečný břeh, klidné a čisté vody a možnost zapůjčení vodních sportovních vybavení.
  1. Pláž Jesenice – Tato pláž se nachází na břehu Slapské přehrady nedaleko města Jesenice. Je obklopena krásnou přírodou a je ideální pro odpočinek, koupání a pikniky. Pláž je vybavena sprchami, toaletami a restaurací.
  1. Pláž Velké Dářko – Nachází se u stejnojmenné přehrady v Jihomoravském kraji. Tato pláž nabízí písečný břeh, čistou vodu a je obklopena malebnou krajinou. Je zde možnost půjčení vodních sportovních vybavení a k dispozici jsou také venkovní sprchy a toalety.
  1. Pláž Orlická přehrada – Tato pláž se nachází u Orlické přehrady v Královéhradeckém kraji. Nabízí krásný písečný břeh, čistou vodu a příjemné prostředí pro koupání a odpočinek. Okolí je vhodné pro procházky a cyklistiku.
  1. Pláž Rozkoš – Nachází se u přehrady Rozkoš v Královéhradeckém kraji. Tato pláž nabízí písečný břeh, klidnou vodu a možnost půjčení vodních sportovních vybavení. Okolní krajina je malebná a láká k procházkám a piknikům.
  1. Pláž Hamr na Jezeře – Tato pláž se nachází u jezera Hamr v Libereckém kraji. Nabízí písečný břeh, čistou vodu a příjemné prostředí pro odpočinek a koupání. Je zde také možnost půjčení šlapadel, kajaků a paddleboardů.

Tyto pláže jsou jen několik příkladů z mnoha krásných pláží, které Česká republika nabízí. Každá z těchto lokalit má své unikátní charakteristiky a zajišťuje skvělé zážitky pro návštěvníky. Ať už se rozhodnete navštívit pláž u jezera, přehrady nebo řeky, můžete se těšit na relaxaci, osvěžení a příjemný pobyt v blízkosti vody.

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment