Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Exotická dovolená na Seychelách

Jako při každé cestě je sjednané cestovní pojištění důležitým krokem. Co se týče typu cesty – máte na výběr dvě možnosti jejího zabezpečení. První a bezstarostnou je zakoupení zájezdu. Nabídka z Prahy či nedaleké Vídně je bohatá. Nečekejte však na Last minute, žádné v nabídce zpravidla nebývají. Seychely nejsou Last minute destinací. Koncentrace luxusních hotelů Seychelách je jedna z nejvyšších na světě, pokud Vám však postačuje výborný 2*- 3* standard, také není problém si vybrat.
Druhou možností dovolené na Seychelách je individuální cesta na vlastní pěst. Abyste předešli zklamání, je však třeba vědět kdy, kde, co a za kolik.

First Minute Invia

Komu dovolenou na Seychelách doporučit

Všem, kteří chtějí zažít romantiku, odpočinek pod kokosovými palmami, a úžasné scenérie bílých prázdných pláží v kontrastu scénických žulových monumentů. Pokud jste aktivní, není problém najít si tu svou pláž, kde budete jen a jen Vy. Nesmí Vám vadit občasná teplá sprcha z rovníkových nebes a s výjimkou luxusních hotelů poměrně spartánský rozsah plážových služeb.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Na své si určitě přijdou i ti, co rádi poznávají. Nejlepším způsobem jak poznat během dovolené všechny top zákoutí Seychel, úchvatné scénické výhledy i místní život je pronajmout si auto. Pronájem auta předem z domova se Vám určitě vyplatí víc než platit obrovské výpalné taxikářem za pár km cesty, auto Vás bude čekat přímo na letišti. Navíc najít půjčovnu na místě je skutečně náročné. Mimochodem, jezdí se vlevo.

Naše rady a tipy k dovolené na Seychelách

  • Formality při vstupu na Seychely nepodceňujte. Poměrně důsledně se po příletu ověřuje, zda máte zajištěno oficiálně ubytování na celou dobu pobytu. Podvádět se nevyplatí, Váš seychelské sen by snadno mohl skončit hned na letišti.
  • Pláže na Seychelách jsou všechny veřejné. To znamená, že pláž i při nejluxusnějším hotelu můžete využít bezplatně. Pokud není jiný přístup, musí Vám ho umožnit i přes areál hotelu nebo soukromý pozemek. Maximálně při vstupu mohou po Vás vyžadovat doklad totožnosti a zápis do návštěvní knihy. Toto pravidlo ví málo návštěvníků a zpravidla se otočí, pokud uvidí bránu, či ochranku hotelu. Nemějte proto obavy a nenechte si ujít top pláže Seychel! Samozřejmě, jako vždy, i zde platí výjimka, tou jsou soukromé ostrovy.
  • Pozor při výměně peněz na Seychelách. Určitě vyměňte své € za místní rupie. Cena v € je vždy velmi nevýhodná, a to i o 20%.
  • Pokud chcete stravovat v restauracích, počítejte s hodně prostřelenými cenami. Levnější variantou jsou kreolské jídla v take-away bufetech, kde za pár € ochutnáte místní vcelku chutnou stravu. Pokud jste ubytováni v apartmánu s kuchyňkou, čerstvě ulovené ryby od místních rybářů a skvělé tropické ovoce z trhu jsou nejlevnější a jednoznačně nejchutnější možností.
3.7/5 - (3 votes)

Leave a Comment

0.0/5