4 skvělé tipy, které se vám budou na dovolené u moře hodit

4 skvělé tipy, které se vám budou na dovolené u moře hodit

Chystáte se na vysněnou dovolenou u moře? Nechcete-li, aby se její průběh naprosto zbytečně „zvrtl“, vezměte si k srdci následující tipy. Prozradíme vám, na co si dát pozor a jak se zachovat v situacích, na které nemusíte být zcela připraveni.

Mějte po ruce potřebné medikamenty

Pokud užíváte léky, nechte si předepsat jejich dostatečné množství, aby vám vystačily po celou dobu dovolené. Zároveň si s sebou vezměte lékárničku se základním vybavením a přibalte do ní i přípravky proti zvýšené teplotě, průjmům a repelenty.

krasneplaze.cz_online_ergo_cz_01

Důležité věci dejte do příručního zavazadla

Poletíte? V tom případě si nejnutnější věci sbalte do příručního zavazadla. Když se váš kufr ztratí nebo poletí na druhou stranu světa, nebudete „vyřízení“. Budete-li si s sebou brát i cennosti, rozhodně se vám vyplatí doplňkové cestovní pojištění do zahraničí – pojištění zavazadel. V případě ztráty nebo odcizení vám pojišťovna uhradí odpovídající částku.

Dbejte na své zdraví a cestujte ve vhodnou dobu

Pro některé lidi není pobyt v extrémních teplotách vhodný. Máte-li problémy se srdcem nebo jiné onemocnění, které by se mohlo projevit v plné síle, raději si rezervujte termín dovolené mimo hlavní sezónu. Držte se ve stínu, dodržujte pitný režim, nepřepínejte síly a řiďte se zdravým rozumem.

Podívejte se také na  Jak ušetřit na nákupu zájezdu? Odpovědí jsou tzv. first minute nabídky

krasneplaze.cz_online_ergo_cz_02

Cestování letadlem není příliš vhodné pro lidi s těžkou chudokrevností a vážnými srdečními poruchami. Sužují-li vás křečové žíly, vezměte si s sebou kompresní punčochy – minimalizujete riziko vzniku žilní trombózy.

Neriskujte a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění

Podle statistik spousta Čechů riskuje a vyráží do světa bez sjednané pojistky. Cena cestovního pojištění přitom není příliš vysoká – jen za několik desítek korun denně získáte pojistné krytí a prožijete dovolenou bez stresu. Při výběru buďte obezřetní a důkladně si přečtěte pojistné podmínky cestovního pojištění.

4 skvělé tipy, které se vám budou na dovolené u moře hodit
5 (100%) 1 hodnocení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *