Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

4 skvělé tipy, které se vám budou na dovolené u moře hodit

Chystáte se na vysněnou dovolenou u moře? Nechcete-li, aby se její průběh naprosto zbytečně „zvrtl“, vezměte si k srdci následující tipy. Prozradíme vám, na co si dát pozor a jak se zachovat v situacích, na které nemusíte být zcela připraveni.

First Minute Invia

Mějte po ruce potřebné medikamenty

Pokud užíváte léky, nechte si předepsat jejich dostatečné množství, aby vám vystačily po celou dobu dovolené. Zároveň si s sebou vezměte lékárničku se základním vybavením a přibalte do ní i přípravky proti zvýšené teplotě, průjmům a repelenty.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

krasneplaze.cz_online_ergo_cz_01

Důležité věci dejte do příručního zavazadla

Poletíte? V tom případě si nejnutnější věci sbalte do příručního zavazadla. Když se váš kufr ztratí nebo poletí na druhou stranu světa, nebudete „vyřízení“. Budete-li si s sebou brát i cennosti, rozhodně se vám vyplatí doplňkové cestovní pojištění do zahraničí – pojištění zavazadel. V případě ztráty nebo odcizení vám pojišťovna uhradí odpovídající částku.

Dbejte na své zdraví a cestujte ve vhodnou dobu

Pro některé lidi není pobyt v extrémních teplotách vhodný. Máte-li problémy se srdcem nebo jiné onemocnění, které by se mohlo projevit v plné síle, raději si rezervujte termín dovolené mimo hlavní sezónu. Držte se ve stínu, dodržujte pitný režim, nepřepínejte síly a řiďte se zdravým rozumem.

krasneplaze.cz_online_ergo_cz_02

Cestování letadlem není příliš vhodné pro lidi s těžkou chudokrevností a vážnými srdečními poruchami. Sužují-li vás křečové žíly, vezměte si s sebou kompresní punčochy – minimalizujete riziko vzniku žilní trombózy.

Neriskujte a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění

Podle statistik spousta Čechů riskuje a vyráží do světa bez sjednané pojistky. Cena cestovního pojištění přitom není příliš vysoká – jen za několik desítek korun denně získáte pojistné krytí a prožijete dovolenou bez stresu. Při výběru buďte obezřetní a důkladně si přečtěte pojistné podmínky cestovního pojištění.

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5